Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Budapesten lehet találni...

Budapesten lehet találni számlás albérletet, vagy mindenki feketézik?

Figyelt kérdés
2016. jan. 6. 10:30
 1/10 anonim ***** válasza:
Persze, hogy lehet, mi pl. adunk számlát a bérlőnek.
2016. jan. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 kovpet ***** válasza:
Bocs, de ha nem ad számlát, az még nem feketézés feltétlenül. Nem kötelező a számla kiállítása magánszemélyek esetén. Adózni persze kötelező neki, de ahhoz nem kell számla, simán bevallja, befizeti és kész.
2016. jan. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Munkaügyön keresztül szeretnék igénybe venni egy támogatást. Konkrétan albérlet támogatás. Ahhoz hogy igénybe tudjam venni számlás albérletet kell találnom.
2016. jan. 8. 01:21
 4/10 anonim ***** válasza:

Ehhez nem kell feltétlen számla, a cég szerződés alapján is letudja könyvelni, akkor a cég von adóelőleget a tulajnak fizetendő bérleti díjból és fizeti a NAV felé.

Nekem is így volt kiadva.

2016. jan. 8. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 kovpet ***** válasza:

Kérdező, elhiszem, hogy neked valami miatt kell számla. Én csak arra reflektáltam, hogy arra utaltál, hogy aki nem ad számlát, az feketézik. Ez nincs így, nem kötelező a számla adása.


Más kérdés, hogy aki legálisan adja ki az ingatlant, annak nem okoz a számlaadás többletköltséget, csak egyszer kell bemenni a NAV-hoz 7-es adószámot kérni és venni egy számlatömböt.

2016. jan. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az információkat..... Azért meg elnézést kérek, hogy ha valakit megsértettem, de idáig csak olyanná szaladtak bele ami egyáltalán nem hivatalos. Esetleg tudnátok olyan albérlet közvetitőt, aki legális és valós albérletet tud nekem ajánlani?
2016. jan. 8. 13:54
 7/10 kovpet ***** válasza:

A közvetítőnek nem lehet tudomása a legalitásról, mert az adózást az adótitok védi, más meg nem kell ahhoz, hogy legális legyen a dolog.


Egy biztos: a lakást kiadó fizet a közvetítőnek, így olyannal ne kezdj, aki tőled, mint bérlőtől pénzt kérne.

2016. jan. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Magánszemélynek nem kötelező adószámot kiváltania lakásának bérbeadásához, és számlát sem kell adni. Ez nem ÁFA köteles tevékenység, ha magánszemély vagy.


Az adózása simán csak annyi, hogy beírja az adóbevallásába, és kifizeti a SZJA-t, vagy ha a bevétel meghaladja az évi 1m Ft-ot, akkor még EHO-t is fizet rá.

Perzse választhatja a tételes levonás szerinti adózást is, csak az egyszerűbb és gyakoribb esetet mondtam.

2016. jan. 9. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Manapság már nem éri meg feketén kiadni. Mi is adunk számlát. Már egy sávos jövedelemadó van, 15% és kész, ezért nem éri meg kockáztatni.


Volt idő amikor az albérleti díjat hozzácsapták a jövedelemhez és az ember könnyen átkerült a legmagasabb, akár valami 44%-os adósávba átlag lakás és átlagos jövedelem esetén is, ezért feketézett mindenki.

2016. jan. 11. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 kovpet ***** válasza:

Évi milla fölött EHO-t is kell fizetni és úgy már 30% az adó utána. Az azért nem kevés.

De tény, hogy a zsarolhatóság elkerülése megér ennyit.

2016. jan. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!