Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mit jelent ez a bérleti...

Mit jelent ez a bérleti szerződésben?

Figyelt kérdés

Egy évre kötöttük, havi 60 ezer, és az áll a szerződésben, hogy "A szerződők a bérlemény díját X összegben állapítják meg. . Megállapodnak a szerződő felek abban is, hogy a bérleti díj havi összege minden év 21. napjától kezdődő hatállyal a KSH által az előző évre közzétett hivatalos fogyasztói árindexváltozással azonos mértékben emelkedik."

Februárban jár le a szerződés, és nem tudjuk, hogy a bérbeadó ekkora összeggel emelheti a díjat (ez jelenleg 3% körüli), amennyiben maradnánk itt, vagy mivel 1 évre kötöttük, ránk ez nem vonatkozik, csak azokra, akik több évre kötötték (hogy gyakorlatilag az infláció mértékével emelkedik az összeg).

Remélem, érthető a kérdés.


2015. dec. 18. 13:17
 1/8 anonim ***** válasza:

Nincs olyan hogy "rátok nem vonatkozik" valami abban a szerződésben, amit TI írtatok alá.

Igen, az infláció mértékével emelkedik. A szerződésben foglaltak szerint automatikusan.


Egyébként jó ha tudod, hogy a határozott szerződés határozatlanná válik, ha egy nappal is tovább laktok a lakásban a tulajdonos tudtával.

2015. dec. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Tehát dönthet ugy, hogy köt egy tok uj szerződést velünk, amiben mondjuk 100 ezerre emeli, ha nem fogadjuk el, akkor pedig mehetünk, vagy ha maradnánk, akkor csak az infláció mértékével emelheti? Ez nem világos.
2015. dec. 18. 15:18
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem tudom, lényeges-e, de hozzáteszem, hogy második éve lakunk ott, idén azt mondtuk, akkor tudunk maradni, ha nem emelik, és nem is emeltek. Igaz, hivatalosan defláció volt...
2015. dec. 18. 15:21
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez szerintem azt jelenti, hogy januárban emelkedik magától az inflációval. Persze ha letelik februárban a szerződés akkor mondhat bármilyen árat utána.
2015. dec. 18. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj vele, hogy mi az elképzelése a bérleti díjról.
2015. dec. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Beszéltem már, még gondolkodnak, de az emelés biztos. Mindenesetre én azert szeretnem tudni, mik a lehetőségeink. Férjem kötötte, ezert nem foglalkoztam vele eddig.
2015. dec. 18. 16:54
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha lejár a szerződés, nem köteles újat kötni. Ha újat köt, akkor a bérleti díj szabad megállapodás tárgya. Ha csak az inflációval emel, még jól is jártok. Ezt az inflációs passzust azért szeretik belerakni a szerződésbe, hogy akkor is meg tudják magyarázni az emelést, amikor igazából csökkenteni kellene, mert a piaci lakbérek csökkentek. Amikor meg jelentős áremelkedés van a piacon, az inflációnál úgyis sokkal többel fognak emelni, mert megtehetik. A lényeg, hogy mindig lehessen emelni.
2015. dec. 18. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A szerződésetek szerint minden évben pont az infláció mértékében emelkedik a bérleti díj, se többel se kevesebbel. Persze megteheti a bérbeadó, hogy többel emel. Ha meg nem tetszik, felbontja a szerződést, és mehettek tovább.
2016. jan. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!