Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Távhő vagy Egyedi fűtés?

Távhő vagy Egyedi fűtés?

Figyelt kérdés
Hali! albérletbe készülök költözni,magam részéről egyedi (Gázkonvektoros) fűtésű lakásba,ám azon a környéken ahová menni szeretnék nagyobb kínálat van Távhős lakásokból,erről viszont már sok panaszt hallottam, vélemények, érvek és ellenérvek érdekelnének a távhővel kapcsolatban,Érdemes kivenni Távhős lakást? Jelent valami pluszt a rezsi szempontjából?

2015. szept. 16. 09:16
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Köszöntem a véleményeket, továbbra is gázkonvektort preferálom de a leirtak alapján a távhős se tűnik vészesnek,:)
2015. szept. 17. 11:35
 12/13 anonim ***** válasza:

Albérletbe az ember nem fog gázkonvektor helyett cserépkályhát beépíttetni, avagy olajfűtésre váltani, sem kandallóval kiváltani a fűtést, úgyhogy azért badarságokról ne beszéljünk. A tulaj engedélye nélkül szolgáltatót sem lehet váltani, ami szerintem amúgysem egy egyszerű történet. Ma Magyarországon az emberek függnek a szolgáltatóktól, ha tetszik, ha nem. Ez ugyanúgy érvényes a szemétszállításra, a vízre, meleg vízre, csatornadíjra, áramra, stb., nem csak a fűtésre.


Én azt gondolom mindkettőnek megvan a maga előnye és hátránya. Szerintem érdemes távhősöket is nézni, egy a lényeg. Amikor megnézed a lakást, akkor kérd meg a tulajdonost, hogy mutasson meg néhány téli fűtés számlát. Ebből egyértelműen kiderül mire lehet számítani...

Szerintem be lehet fürödni mindkettővel.

2015. szept. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

"Albérletbe az ember nem fog gázkonvektor helyett cserépkályhát beépíttetni, avagy olajfűtésre váltani, sem kandallóval kiváltani a fűtést, úgyhogy azért badarságokról ne beszéljünk."


Én arra reagáltam hogy én mit csinálok ha a gázt felviszik. Leírtam a lehetöségeimet. Én nem bérlek. Nem tudom az ottani szabályokat ahol ö bérelni akar, de nálunk bérleménynél a villany szabadon választott, a többihez kell a tulaj. (ha közös).

Egysedül a szemét meg a csatorna az ami nem választható. A gáznál pedig csak a felmondási idöre kell figyelni. Ha leszerzödök valamelyikkel 1 évre, akkor addig nincs ugrálás. Ha men nem mondom idöben fel, akkor hosszabbítódig megint 1 évre. (Most jelenleg 2 hét hóvége elött) Nincs ebben semmi bonyolult.

2015. szept. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!