Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Távhő vagy Egyedi fűtés?

Távhő vagy Egyedi fűtés?

Figyelt kérdés
Hali! albérletbe készülök költözni,magam részéről egyedi (Gázkonvektoros) fűtésű lakásba,ám azon a környéken ahová menni szeretnék nagyobb kínálat van Távhős lakásokból,erről viszont már sok panaszt hallottam, vélemények, érvek és ellenérvek érdekelnének a távhővel kapcsolatban,Érdemes kivenni Távhős lakást? Jelent valami pluszt a rezsi szempontjából?

2015. szept. 16. 09:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ha szabályozható akkor teljesen jó a távhő is, de majd mondok pontosabb infót tavasszal, most vettem meg az első lakásom, szabályozható távhős:)
2015. szept. 16. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
61%
A távhönél nekem az lenne az érzésem hogy ki csagyok szolgáltatva egy szolgáltató kényének-kedvének. Ha emel mert uri kedve úgy tartja, mit csinálok?
2015. szept. 16. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Barátnőmék laknak távhős lakásban és elég sok rossz tapasztalatot mesélt róla. Így én az egyedit preferálnám a távfűtéssel szemben.

Ezeket említette negatívumként:

- sokszor fáztak, mert mire a ház közös képviselője elintézte mondjuk a korábbi v. a továbbfűtést, addigra napok teltek el a hideg lakásban

- a lakásuk méretéhez képest egyáltalán nem olcsó, pedig nem panel lakásról van szó (aminek "papír" a fala)

- állandóan vita van a házban lakók között a lakások össz fogyasztása és a ház teljes fogyasztása közötti eltérés kifizetéséről -> sokak szerint a radiátorokra rakott ún. 'egyedi mérők' igen pontatlanok


Pozitívuma annyi lehet, hogy meghibásodás esetén nem a lakás tulajának kell intézkedni (szerelőt hívni, v. új berendezést vásárolni...)

2015. szept. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Korábban államilag alacsonyan tartották a gáz árát, a távhővel meg nem foglalkoztak, ezért a távhős fűtés borzasztóan drágának tűnt (igazából a gáz volt mesterségesen olcsó), ehhez jött még az épületek meg a lakók pazarlása (ha nincs mérve a fogyasztás, akkor ablaknyitással szabályozzák a hőmérsékletet). Ma már nincs akkora különbség a távhő és a gáz ára között, de még mindig drágább a távhő. Meg ott egy bizonyos hányadot akkor is fizesz, ha egyáltalán nem fűtesz. Ezzel kompenzálják azt, hogy a spórolósak a szomszédokkal fűttetik körbe a lakásukat. Ha jó meleget szeretsz, akkor a távhő, ha spórolós vagy, akkor az egyedi gázfűtés jobb neked.
2015. szept. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
58%
Az utolsót kiegészíteném annyival, hogy mindez igaz volt a panelprogram előtt
2015. szept. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, a távhő több tízezer ft fűtési időszakban.

Persze a gáz is, csakhogy nyáron, amikor semmit nem használsz, akkor semmit nem fizetsz.

Ezzel szemben a távhőt nyáron is fizeted.

Jelenlegi konkrétumot nem tudok, de a nagymamám lakott panelban, sajnos már nem él, de több, mint 10 évvel ezelőtt a nyári fűtésszámlája volt 10 ezer ft!

Akkor az a pénz egy "kicsit" többet ért.

Tehát egész tavasszal-nyáron-ősszel fizetsz azért, amit majd télen elhasználsz. Gondolom ma már ez jóval több.

Furcsa volt nagyon.

2015. szept. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Én jelenleg szabályozható távhősben lakom, a havi díj télen-nyáron 6500 körül van, de volt hogy ebből elszámoláskor még vissza is kaptam. Párom családi házban lakott, konvektoros fűtéssel, én ott állandóan vacogtam..((
2015. szept. 16. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is csak rosszakat hallottam a távhőről, aztán beköltöztem egy panelba, ahol nem szabályozható távhőnk volt. Mivel minden irányból körbefűtöttek, egyedi mérő hiánya ide-vagy oda, teljesen le volt csavarva a fűtésünk, aminek ellenére nyilván ugyanúgy perkáltunk. Brutál meleg volt egész télen nálunk (volt hogy 28 fokot mértünk), meg is ijedtünk. Aztán jött egy 7 ezer forintos számla, amiben a melegvíz is benne volt. Hát hangosan felnevettem. Azok után, hogy 20-25 ezrekről szóltak a rémhírek, elég jól megúsztuk. Én nagyon szerettem abban a lakásban lakni!


Egy éve új lakásba költöztünk, szintén nem egyedi mérős fűtéssel. Mivel legfelső, legszélső panel lakás vagyunk, ezért ez érezhető a számlán is. Átlag 14-5 ezret fizettünk a télen, én ezt sem gondolom soknak. Nyáron panelprogramoztak, tavasszal beszámolok ennek milyen hatása lett. :)


Egyébként alapdíjat kell fizetni nyáron is, ez tény, de egyáltalán nem számottevő. Vagy lehet választani átalány díjat és akkor télen nyáron fizet az ember minden hónapban 6-7-8-x ezer forintot, aztán csókolom.


Én preferálom a meleget, amit számomra egy konvektoros fűtés nem tud biztosítani. Főleg azért, mert ha elmegyek otthonról, lecsavarom. Ha hazaérek megfagyok, mert addigra teljesen kihűl a lakás. Nehéz újra visszafűteni. Nekem jobb hőérzetet ad a távhő. Az más kérdés, hogy tudom ma már a konvektoros fűtésre is lehet kapni időzítős termoszokat, amik képesek pl. 3 órakor elkezdeni fűteni, ha én 4-re érek haza.

2015. szept. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

" Ha emel mert uri kedve úgy tartja,

mit csinálok?"


Mert ha a gázt emelik mit csinálsz?


Nekunk távhõ van. Én is féltem elõtte de semmi gond vele. Nem egyedi méréses de nincs is rá szükség, mert pont jó a hõmérséklet, 21-22 fok körüli. Ha valaki többet akar vegyen hõsugárzòt.

42nm pesti lakás, 8-10-15 ezer szokott lenni ahogy egyre hidegebb honapok jönnek, de 4 ezer alapdij nyáron is van.


De nekunk a tavhovel egyutt jaro melegviz is megéri. Régen 10-11 ezres villanyszamlat fizettunk pedig nem volt villanytuzhely csak a bojler sokat fogyasztott. Most villanytuzhelyen naponta fõzünk/sütünk, mégis csak 4 ezer a villany. Tavho melegviz részére elmegy 2-4 ezer attol függ mennyit pancsolunk. :) Összesen igy is olcsobb, pedig ugye a tuzhely se kis fogyaszto.



Az olyat persze én se szeretném ahol decemberben is 30 fok van és ablaknyitással kell hûteni, cserébe 40 ezres számla...

Szoval van jobb és rosszabb távhõ, nem minden esetben rossz az, még akkor se feltetlen ha nincs egyedi mérõ, hiszen nalunk sincs.


Ami talan rossz, hogy oktober elott nincs. De ez hösugarzoval megoldhato.

2015. szept. 17. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

"Mert ha a gázt emelik mit csinálsz?"


Van kandallóm mellette. Ha sok lesz a gáz, akkor majd többet használom. Van aki most szerel át olajkazánról, mert pár évvel ezelöttig megérte, most a gáz sokkal olcsóbb.


Meg a gáznál van mondjuk pár szolgáltató, lehet váltani. (pl. Avacon, 123Energy, esprimo és sorolhatnám)


Gondolom a távhőnél nincs az hogy nem tetszik a Bokodi erőmű hőjére épített családi házaknál az ár akkor majd káposztásmegyertől rendelik meg a szolgáltatást.

2015. szept. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!