Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérlet kiadása "legálisan"?

Albérlet kiadása "legálisan"?

Figyelt kérdés
Eléggé padlóra kerültem ebben az évben . Sajnos nincsen munkám, az Állami segítséget 22 800- at kapom , közmunkán néha 35 000 -et . Van egy 59 m2 -es 2.5 szobás lakásom nem nagyon tudom így fenntartani . Szeretném a nagyobbik részét 2 szoba "kiadni" , a lakás rezsiért . Találtam egy családot aki odaköltözne , de kell nekik papír róla . A szívességi lakrész használatot mondták , de itt vagyok bajban . Sokat olvastam a hátulütőjéről , megvonják a támogatásaimat , mert bérbeadó leszek , és már nem akarok mást is elveszíteni ! Nagyon megköszönöm a segítő tanácsokat , segítséget !

#albérlet #szobabérlet
2013. okt. 8. 18:21
 1/4 anonim ***** válasza:
79%
Nem leszel bérbeadó, ha nem kérsz bérleti díjat. De elég nagy kockázatot vállalsz, ha egy hihetőleg nem túl tehetős családot beengedsz a lakásodba. Ha nem fizetnek, még nagyobb bajban leszel, mint annakelőtte.
2013. okt. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem sántítana a helyedben, hogy pont ők, miért mondják, hogy szívességi lakáshasználatról írjatok papírt. Mert ugye ha család, van gyerek. Így kellhet nekik a papír, hogy bejelentkezhessenek, és a gyerekek járhassanak a közeli oviba vagy suliba. Ezen kívül kellhet még nekik papír fenntartási támogatás igénylése miatt. Viszont ez esetben nem szívességit kérnének, hanem korrektül, albérleti szerződést.

Viszont ha szívességit írtok, akkor mit tudsz csinálni, ha nem fizetnek? Nem sokat. Viszont ők tudják lobogtatni a szerződést, hogy nem albérletbe adtad a lakrészt, hanem szívességi lakáshasználóként laknak ott.

2013. okt. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat ! Még messzebb kerültem a megoldástól :( .. Hát kockázatos az élet néha ,,,.
2013. okt. 9. 19:10
 4/4 anonim ***** válasza:

Maximum ügyvéddel íratott szerződéssel mondanám ki kemény feltételekkel azt, hogy "szívességből" használhatják a lakást.

Mi relative fiatalok vagyunk, messzire költöztünk a családunktól, állandó lakcímünktől, de mi is papíros albérletet keresünk, mert kell a lakhatási támogatásunkhoz. Alap helyzetben azért, mert valakinek valamilyen papír igénye van, nem kell rosszat sejteni, de egy ilyet csak úgy nem írnék alá a helyedben. Legalább kérdezz rá milyen szerződésre gondoltak és tedd ide fel nekünk, esetleg kérdezz meg hivatalos jogi személyt, hogy nem fürödhetsz-e be ezzel keményen!

Ha jó helyen laksz, akkor lehet jobban jársz inkább egy-egy fiatallal, diákkal, akik vadásszák az olcsó albit és papír sem kell nekik róla. Ha nincs gyerek, akkor könnyebben ki is tudod tenni őket, ha kárt okoznak neked! A lényeg, hogy szerződést MINDENKÉPPEN írjatok, akármilyen jogcímen is adod ki a lakást, ez a te védelmedre kell!

2013. okt. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!