Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Engednétek 18,16 éves lányaito...

Engednétek 18,16 éves lányaitokat Pesten albérletbe?

Figyelt kérdés

2013. szept. 9. 17:55
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Utolsó:

Szerintem te nem a 6-osra akartál válaszolni :-)

Amúgy számomra egyértelmű volt hogy eltartja magát. Különben minek költözik el?

2013. szept. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
nem tudja eltartani magát, és tanulni költözik fel.
2013. szept. 10. 22:58
 13/24 KVAZAR ***** válasza:
Igen.
2013. szept. 10. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

"nem tudja eltartani magát, és tanulni költözik fel."


Ha suliról van szó akkor persze, hogy menjen, nagyon sokan így szokták. Eleinte több szülői segítséggel majd egyre jobban önállósodva. Bár a 16 éves az nem tudom minek. Gimit még nem fejezhette be, ahova eddig járt az nem jó?

18 éves gondolom egyetemre menne, abban semmi kivetnivalót nem látok.

2013. szept. 11. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim válasza:

Kedves Kérdező !


Veszély , kockázat mindig volt és lesz . A fenti "érett,jó tanuló kiszökdöső nem terhes " hozzászóló a legjobb.


A védelem a lényeg és a józan ész . Jókat mondott : ital, barátok , helyek . Ez a legfontosabb . Ha észnél kicsi a kockázat . Tudni kell: a veszélyek komolyak és valósak . De teljesen kezelhetőek . Ha ilyen kérdésed van , akkor súlyosan le vagy maradva . Képezd magad a való világra ezerrel . A lányaidat tartsd otthon még 1 évet . Ha te sem vagy képzett , ők hogy lennének ?

2013. szept. 11. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 viktor123456 válasza:
100%

Namármost ha oda jár iskolába akkor bejárjon? 100 km?

Ha nincs kollégium, megint csak ez marad, nem?

Nekem úgy tűnik, nincs választási lehetőséged.


Viszont a kérdés jellege alapján, ez inkább lelki jellegű.


Először is, el lell fogadni, hogy kirepülnek a fészekből.

El kell fogadni, hogy ha nem támogatod, abban amit választ, és felül bírálod döntését, akkor csak a viszonyod romlik vele, a célod hosszú távon nem éred el.

Ha még nemvolt, egy alapos, ne méhecskés ne jézuskás felvilágosítás belefér, és engedd el őket. Támogasd őket.

2013. szept. 13. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim válasza:

Engedd!

Nekem a "kisfiam", ált első óta csak ő volt koleszos az osztályban.Most 16 éves,mivel 12 osztályos a suli, ugyanoda jár, DE!

Sokkal érettebb a társainál, jobban átgondolja mit csinál,nme mellesleg teljesen "önellátó", tud főzni, mosni, spórol, nyáron dolgozik és itthon is mindig segít.Nem volt könnyű "elengedni", sokan kritizáltak, h miért teszem, de az ő érdekét is kell nézni.Amikor egyetemre megy, nme fogja körbetopogni mosógépet, h ezmeghogyműködik, és éhen halni sem fog a konyhában.

Bele kell törődnöd, még ha nehéz is, h felnőnek a lányaid.Viszont gondolj arra, h most mellettük, a hátuk mögött, tudsz állni, h segíts nekik.Később már enm :(

Hidd el ,hosszú távon nagyon jót teszel!

Egy szintén Anya.

2013. szept. 15. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim válasza:
A 18 éves ha te tartod el ha nem ha Pestre megy tanulni fel KELL költöznie. A 16 évesnek otthon a helye. Egyébként a 18 ha nem tanulni megy így is úgy is fel fog költözni. Max vállal munkát
2013. szept. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 kikicsoda ***** válasza:
49%

Én nem,( de 57 éves vagyok, ) csak azért írtam meg, hogy a kérdező jobban tudj hova tenni a választ.


A 10. válaszolótól kérdezném: 18 éves mi a fenéből tudná eltartani magát, hogy lenne önálló?

Érdekelne a véleménye.

2013. szept. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Utolsó: bármilyen furcsán hangzik de diák munkából is meg lehet élni plusz mellette sok fajta szociális és tanulmányi ösztöndíj is van és ha mindez még mindig nem elég akkor ott a diák hitel is. Szóval ha valakinek van esze és szorgalma a főiskolához, egyetemhez akkor nulla szülői háttérrel is működik a dolog. És senki ne mondja, hogy ez nem így van mert sok elő példa bizonyítja amit mondok. Sokan még diák hitel nélkül is megcsinálták.


Diákmunkát találni pedig szerencsére viszonylag könnyű, hiszen a cégeknek is eléggé kedvező így alkalmazni.

2013. szept. 16. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!