Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Kivennél olyan lakást, amit...

Kivennél olyan lakást, amit csak fix egy évekre lehet bérelni?

Figyelt kérdés
Természetesen kéthavi kaucióval.

tegnap 12:13
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
15 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Ki.


Sokáig ingatlanoztam, és a legtöbb kiadó így adta ki már akkor is. Mert így jobban tervezhető a bevételük.

A bérlő szempontjából is jobb!!! Így 1 évig nem rakhat ki.

Ráadásul ezek a tulajok jobban hajlanak a több éves bérbeadásra, ami miatt fixálhatod a bérleti díjat, illetve tudhatod, hogy nem kell a suli alatt új lakást keresgélned az év végén, hanem a diplomáig megvan a fix kecód.


Kivenném, főleg, ha egyből 2-3 évre is lehet.

tegnap 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Ignis Subdialis ***** válasza:
68%

Hát, nem tudom, hol és mikor volt ez az ingatlanozás, de az biztos, hogy Budapesten én több év hirdetésfigyelés alatt is csak elvétve találkoztam ilyennel. Ami itt elterjedt, az az egy év fix és utána határozatlan idő. Nagyon ritkán láttam olyat, hogy minimum 2 év, olyat meg egyszer sem, hogy fix évekre lehessen kivenni. Elég életszerűtlennek is tartom, hiszen elvárja, hogy a fordulónaphoz közel találj másik lakhatási lehetőséget, akár ingatlant veszel, akár bérelni szeretnél.

Nyilván bérlői oldalról kérhetsz rugalmatlanabb feltételeket, bár egy ismeretlen bérlővel rögtön elköteleződni több évre... és mi van, ha gáz lesz az illető? Vagy ugyanígy a bérlő részéről, ha a lakás lesz gáz? Pl. lehetetlen szomszédok által?

tegnap 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekemnek pont így vettünk ki lakást nemrég. A tulajdonos 1 évre akarta kiadni minimum, mert ez egy egyetemi környék és így tudnak rendesen tervezni ők is az ingatlannal kapcsolatban. 1 év a minimum, addig határozott idejű, aztán mindkét fél gondolkodhat a folytatásban. Ha ők még mindig kiadnák és mi is kivennénk, akkor ismét 1 évre lehet majd meghosszabbítani.

Másik gyerekem pár éve másik egyetemi városban viszont úgy bérelt lakást, hogy ott a tulajnak ez nem volt fontos. Annyi volt megszabva, hogy legkésőbb a hónap közepéig kell jelezni a felmondási szándékot és aztán a következő hónapot még fizetni kell, aztán lehet költözni. Nem is tudtak teljes évet maradni, sajnos a házban lakott egy bolond nő aki rájuk támadt, az ajtajukat rugdalta és hasonlókat művelt, ami miatt nem érezték ott magukat már biztonságban. A tulajdonos ezt megértette és simán költözhettek. Ott a tulaj könnyen talált új bérlőt utánuk és közel is lakott, ezért számára nem volt fontos a teljes évre való kiadás.

Mindig a helyzettől függ mi a jó megoldás.

tegnap 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
71%

NEM!


Beköltözik és kiderül, hogy xarok a szomszédok stb és akkor még egy évig oda van kötve...

tegnap 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
58%
4. Akkor menj "erbíembí"-be!
tegnap 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
#4 Ez mindegyiknél kockázat, ott is, ahol "csak" minimum 1 évre kötik a szerződést és utána már határozatlan idős. Csak ahol ez ismétlődik, ott évről évre vállalod a kockázatot és hogy csak adott időpontban tudsz elköltözni.
tegnap 13:33
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

6. Nézd a tulaj oldalát!


Te vagy a tulaj. Kezdődik az egyetemi időszak. Kiveszem, HATÁROZATLAN időre. Majd..., 1 hónap után lelépek. Te ott állsz a lakásoddal, a diákok már mind elkezdték a sulit, azaz már laknak valahol. Így neked nehezebb lesz kiadnod, ráadásul nem is kérhetsz annyit, mint amikor a diákok harcoltak a lakásokért. Neked marad a melós réteg.

tegnap 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Nincs szó határozatlan időről, hanem arról van szó, hogy 1 év fix és UTÁNA határozatlan VAGY 1 év fix és megint egy év és megint. Azt nem tudom, miért lenne egy diák értékesebb bérlő vagy miért tudna többet fizetni, mint egy fix állású kereső. Nekem jobb tapasztalatom van az utóbbiakkal.
tegnap 13:46
 9/17 anonim ***** válasza:
74%

8.


DIÁK = Apuék/pasija(i) fizetőképesek.


MELÓS = BÁRMIKOR kirúghatják, és a Gyakoris álomvilággal ellentétben, nem mindenki talál 1,5 órán belül 3 új állást. Azaz, a jövő hónapban nem tud fizetni. Tudom, mert a Covid alatt nagyon sok ilyen volt.

tegnap 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ez nagyon lutri, hogy rögtön egy évre kell elköteleződni. Ha lenne valami próbaidő, mondjuk egy hónap, ahol tényleg kiderülhetnek ilyenek, hogy milyen a szomszédság, zajok vagy hogy ha mégsem működik valami, kártevőt találok, akkor a bérbeadó mennyire hajlandó intézkedni... stb. akkor tök oké. Ha lakótársak vannak, akkor meg ez halmozottan igaz. De ismeretlenül ehhez bizalmatlan vagyok.
tegnap 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!