Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Megtehetik, hogy egyik hónapró...

Megtehetik, hogy egyik hónapról a másikra, hirtelen a háromszorosára emelik a bérleti díjat?

Figyelt kérdés
2017 óta a (volt) főnökömtől béreljük a lakást havi 50ért, és ma, miután bejelentettem a felmondásom azt mondta, hogy jövőhónaptól 150e lesz az albérlet.

tegnapelőtt 20:48
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
93%
Hogyne tehetné meg, míg ott dolgoztál, kedvezményesen adta, most meg már nincs oka rá. Nem Máltai Szeretetszolgálat. A 150 jutányos, az 50 vicc volt.
tegnapelőtt 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Oké, a piacot nézve nem kifejezetten drága a 150 sem, csak ez a 30nap pofátlanul kevés. 150et már nem tudunk fizetni, úgyhogy 30nap alatt költöznünk kell 2 gyerekkel. Ha ezt tudom, akkor inkább vártam volna a felmondással amíg találunk lakást, de a főnök csak akkor mondta, hogy jövőhónaptól 3x lesz, miután aláírtam.
tegnapelőtt 21:06
 3/20 Telelő Teve ***** válasza:
11%
Ő emelhet egyik hónapról a másikra, de nem biztos, hogy te ugyanilyen gyorsan kiköltözhetsz. Olvasd el a részleteket - általában 3 hónapra előre be kell jelentened, ha fel akarod mondani a bérleti szerződést.
tegnapelőtt 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Mi van a szerződésben felmondási időnek?

Persze, hogy csak akkor mondta, hiszen azért emelte fel.

tegnapelőtt 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
79%
A bérleti díj nem egyoldalú diktátum, hanem megegyezés tárgya. Ha nem fogadod el az emelést, akkor felmondhatja a szerződést.
tegnapelőtt 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
76%

"csak akkor mondta, hogy jövőhónaptól 3x lesz, miután aláírtam"

A szerződés kötelező eleme a bérleti díj.

Tehát amit aláírtál, az az érvényes.

Mit írtál alá? Határozott időtartamú szerződést?

Jó lenne minden elemet ismerni a szerződésből.

Egyébként van olyan, hogy csak az infláció mértékéig emelhet, csak nem tudom, hol. :)

Amúgy kb. 50-100% infláció volt a bérleti díjakban pár év alatt.


Meg kérdés, hova tudtok menni 150 000 alatt 4-en....?

tegnapelőtt 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Aláírás alatt azt értem, hogy miután a FELMONDÁST áláírtam. Mikor szóban megemlítettem neki, hogy el akarok menni, akkor még nem mondta, hogy az albérlet drágább lesz. Majd csak akkor mondta, miután az asztalára tettem a felmondólevelet. 2 egész nap eltelt a szóbeli, és az írásbeli felmondás között, ezalatt mondhatta volna, "Figyelj Józsi, ha most elmész akkor 150 lesz az albi" Mert ha előre tudom, akkor inkább maradtam volna még dolgozni.
tegnapelőtt 21:41
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

7: Értem.

Ez lényegtelen, én a lakásbérleti szerződés elemeire kérdeztem, azt kell tudni ahhoz, hogy meg lehessen válaszolni a kérdésedet.

Mert ha jól értem, a munkaszerződésnek nem volt része a lakhatási támogatás.

Vagy mégis igen?... Esetleg a tudtodon kívül?... Elszámolhatta annak...

tegnapelőtt 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
92%
Ezt azért akinek a tyúkénál több esze van, magától is tudhatta volna! Hát hogy az istenbe képzelted, hogy a piaci ár harmadáért-negyedéért el fog tartani valaki benneteket, akihez semmi közötök nincs?
tegnapelőtt 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
89%

Teljes mértékben egyetértek a 9-es válaszolóval.

Eléggé egyértelmű hogy azért kaptál ilyen kedvezményes árat, mert ott dolgozol és ha már nem lesz így akkor megkapja másik alkalmazott kedvezményes áron, vagy rendes árat kell fizetni.


Az hogy gyereket vállalsz nem biztos alapokra az csak a te szégyened, a gyerek kártya elővételével meg csak nagyon szánalmas vagy.

tegnapelőtt 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!