Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Vis Maior? Ilyenkor mi van az...

Vis Maior? Ilyenkor mi van az anyagiakkal?

Figyelt kérdés

Albérletben lakunk, ahonnan az árvíz miatt ki kellett költöznünk.

Hó elején elszámoltunk, az augusztusi rezsivel és a szeptemberi lakbérrel. 16-án elhagytuk az ingatlant. Az nap volt a tulajnak egy félmondata, ami csak tegnap kezdett motoszkálni a fejemben, nyilván abban a szituban nem tudtam gondolkodni. Szóval megjegyezte, hogy ez egy vis maior helyzet. Ami nyilván igaz, de rám nézve is az, hiszen én sem önszántamból költöztem ki, ahogy ő sem önszántából küldött el.

Nem tudom mit akar a fél havi lakbérrel, igazából csak kíváncsi vagyok, hogy szerintetek az visszajárna?

Úgy döntöttünk nem költözünk már vissza,a napokban szeretnénk elszámolni vele (kauciónk is van nála nyilván). Természetesen a lakást nem tudjuk eredeti állapotába visszaadni.


tegnap 12:35
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Ilyenkor jól le lehet húzni a biztosítót, bár nem biztos érdemes elfogadni az első ajánlatát. Bár ez nem érint titeket, viszont amit 6 év alatt elhasználódott és kaukciót vona le érte, azt most a biztosító kifizeti. Kizárt hogy tudná bizonyítani az ilyen dolgokat. Persze függ attól mi ment tönkre, meg mekkora víz van a lakásba. Ami biztos butorok, meleg burkolatok cserések
tegnap 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!