Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem hiszik el az emberek...

Miért nem hiszik el az emberek az egyszerű számolásokat az anyagiakkal?

Figyelt kérdés

Bármilyen egyszerű számítást mutatok föl egyből jönnek azzal, hogy hülyeség, meg ilyen nincs, meg lehetetlen stb stb, közben meg ott a számítás, nem értem mivel lehet cáfolni összeadásokat meg szorzásokat???


egyik ismerősöm napi 1-2 doboz cigit szív el. Rengeteg. Ez napi 1000Ft.

Azt mondtam neki, hogy ha 10 évig MINDEN NAP azt az 1000Ftot elrakod egy cipősdobozba, akkro a 10. év utolsó napján 3.650.000Ft lesz a dobozban. Ezzel segítek neki előrejutni az életben. De nem, mert ez fszság, nem lehet "meggazdagodni" magyar fizetéssel, bla bla bla meg a többi idióta hülyeség. Persze, hogy nem lehet, ha minden pénzét elszórja állandóan. A hónap végére lenullázódik.


365*1000Ft = 365.000Ft évente. ilyen egyszerű, ez MATEK. érdekes nekem jól megy az élet, nem nélkülözök, bármikor vehetek kaviárt is a szendvicsembe mégsincs programozói fizetésem :D miért van az, hogy az egyszerű matek nekem bejön, de másnak nem???


2022. febr. 18. 22:29
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Tehát konkrétan az van, hogy itt vagyok 28 évesen, átlag alatti a fizetésem, nem vagy rá büszke, de ez van, mégis van egy házam, benne internet, van egy autóm, vannak ruháim és mindig tele van a hűtő. Ez másnak akinek több a fizetése, mint nekem miért nem megy? Ez egyszerű matek, ki kell számolni. Aki ész nélkül vesz mindenfélét, főleg olyat ami elmúlik csak pillanatnyi élvezetet okoz nyílván hó végére azon kapja magát, hogy éhezik fizetésig.


Én is ezt követtem. Nem ám fejben osztok szorzok, hanem cipősdoboz. A fizetésemből leszámoltam ennyit és ennyit, azt elrakom. 20 éves koromban kezdtem el, 8 év alatt meglett majdnem mindenem, míg mások albérletben sz*arakodnak, már bocsánat. Semmivel sem vagyok több náluk.

2022. febr. 18. 22:34
 2/13 anonim ***** válasza:
63%

Egyik oldalról igazad van: az emberek többsége képtelen logikus, racionális döntéseket hozni.


A másik oldalról gondolom azért téged is támogattak ahhoz, hogy házhoz juss, ha mással nem is hát azzal, hogy ingyen lakhattál otthon, amíg nem volt. Na most ez nem mindenkinek opció.

2022. febr. 18. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Hát, az tény, hogy évvesztesként és nulladikosként 18-19 évesen is otthon laktam... nem láttam még olyat, hogy gimnazistát kiraknak otthonról.


A házat meg feleségemmel dobtuk össze, akivel 19 éves korom óta "járok". egyedül nyílván nem sz*rok magam elé 30 millát pár év alatt.

2022. febr. 18. 22:51
 4/13 anonim ***** válasza:

Mar bocsi, de egy par dologgal nem ertek egyet.


1 - 2 doboz cigi az miota 1000 forint?


Mellesleg azt irod hogy szorgalmasan tomkodted a ciposdobozt es "8 év alatt meglett majdnem mindenem, míg mások albérletben sz*arakodnak, már bocsánat".


Aztan amikor azert elozo valaszolo belemegy a reszleteidbe, ez a "8 év alatt meglett majdnem mindenem, kocsi, haz" ugy ahogy nem igaz, mert aztan irod hogy a feleseged azert minimum gondolom a felet hozzajarult.


Amugy az eredeti felvetesedre reagalva, az emberek nem hulyek.


Marmint a nagy atlag. A nagy atlag jol tudja mikor mit csinal vagy mit csesz el, max fel bevallani nem csak neked, de maganak is.


A legtobb ember tudja sajnos, hogy mit csinal meg mit nem.

2022. febr. 18. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Bocs, de ez olyan kva vicces😅😅😅

"Tudod ha kevesebb pénzt költenél, akkor több pénzed maradna. Ezzel a tanáccsal segítek neked előrejutni az életben."

2022. febr. 18. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
67%

Sajnos a civilizált ember aki egy kicsit is megengedhet magának valamit azzal visszaél, mondván hogy ezért dolgozik, talán sajnáljuk?, nem másét költi.


Én pl egy jó ruhára kiadom a pénzt, de cigire egyáltalán nem, alkoholokat szeretem de azoknak ismerem nagyjából az ár/érték arányukat, márkán belül sem adok ki 1 üvegért, annyival többet mint amennyivel tovább érlelték a hordóban.

Telefon nem érdekel, csak hívásra használom.


Továbbá az is bosszantó hogy valakinek spórolnia kéne, mégis 250ezres fizetés mellett naponta 2 redbull-t lenyom, árakkal nem foglalkozik igazán.

2022. febr. 18. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
80%

Te meg elcseszed a fiatalságod arra, hogy kuporgasd a szánalmas aprópénzt ahelyett, hogy vagy valami értelmesbe forgatnád vagy esetleg jól éreznéd magad belőle.


Ez meg PSZICHOLÓGIA. Néha tudod az is kell, nem csak a matek.

2022. febr. 18. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
10 éve nem ugyanannyi volt a cigi, mint most. És 10 év múlva sem annyi lesz. És az ingatlanárak sem.
2022. febr. 18. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
53%
A matekban igazad van. Abban viszont nekik van igazuk, hogy egy átlag magyar fizetésből nem lehet meggazdagodni.
2022. febr. 18. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
53%

Adtál a haverodnak egy kéretlen tanácsot. Abban igazad van, hogy ha nem vesz cigit és félrerakja az árát akkor több pénze lesz. Viszont ha te 10 évig lemndod az internetet, vagy nem eszel a mekiben, vagy nem iszol dobogós üdítőt, vagy nem mész el nyaralni évente...akkor te is gazdagabb leszel.


Véleményem szerint más pénzügyeibe nem szabad beleszólni.

2022. febr. 19. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!