Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Vis Maior? Ilyenkor mi van az...

Vis Maior? Ilyenkor mi van az anyagiakkal?

Figyelt kérdés

Albérletben lakunk, ahonnan az árvíz miatt ki kellett költöznünk.

Hó elején elszámoltunk, az augusztusi rezsivel és a szeptemberi lakbérrel. 16-án elhagytuk az ingatlant. Az nap volt a tulajnak egy félmondata, ami csak tegnap kezdett motoszkálni a fejemben, nyilván abban a szituban nem tudtam gondolkodni. Szóval megjegyezte, hogy ez egy vis maior helyzet. Ami nyilván igaz, de rám nézve is az, hiszen én sem önszántamból költöztem ki, ahogy ő sem önszántából küldött el.

Nem tudom mit akar a fél havi lakbérrel, igazából csak kíváncsi vagyok, hogy szerintetek az visszajárna?

Úgy döntöttünk nem költözünk már vissza,a napokban szeretnénk elszámolni vele (kauciónk is van nála nyilván). Természetesen a lakást nem tudjuk eredeti állapotába visszaadni.


tegnap 12:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Az lenne korrekt, ha osztoznátok a káron. Fele-fele. Senki sem tehet róla, közösen viseljétek a kárt, ill. az elmaradt hasznot. Tehát a már kifizetett, de le nem lakott lakbér felét visszaadná a tulaj.
tegnap 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem a lakbér fele es a kaució visszajár. Én 2013-es árvíznél voltam ugyanilyen helyzetben, visszakaptam a kauciót meg a lakbér időarányos részét.
tegnap 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
És a kaució? Mert nyilván nem tudjuk úgy visszaadni a lakást, de nem is mi tesszük tönkre...
tegnap 13:02
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszi #2es!

Kíváncsi vagyok a tulaj hogy fog gondolkodni.. Mondjuk cca 6-7 éve lakunk ott és soha nem volt anyagi vitánk, csak én se akarok lemenni cigányba, de azért nyilván a pénz az nekünk is pénz. Ezért szeretnék képbe jönni, hogy ilyenkor hogy szokás.

tegnap 13:04
 5/11 anonim ***** válasza:
90%
A kaució a bérlő által okozott károk fedezésére szolgál, itt egyértelmű, hogy nem ti okoztátok a kárt, ezért szerintem visszajár. A saját kárát meg nem fedezheti a ti kauciótokból. Ha nem laktok ott, az árvíz akkor is elönti az ingatlant. Ráadásul nektek is nehéz a helyzet, keresnetek kell egy másik lakást.
tegnap 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
88%

1-es vagyok.

A kaució az általatok okzott kárra lenne fedezet, nem elemi kárra. Arra a biztosító fizet, nektek pedig visszajár.

tegnap 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
89%

6-os vagyok, lehet, hogy nem egészen érthető:

Tehát a kaució visszajár, mert az nem árvízkárra fedezet, hanem a ti esetleges rongálásotokra.

Ami kárt az árvíz okoz, azt a biztosító megtéríti. Gondolom van a tulajnak lakás/ingatlan biztosítása, az vonatkozik az olyan elemi károkra, mint pl. az árvíz.

tegnap 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Én is úgy gondolkodtam, ahogy ti :) remélem a tulaj is így fog

tegnap 13:40
 9/11 anonim ***** válasza:
81%

Természetesen visszajár.


Az teljesen mindegy, hogy van e biuzosítása mert a biztosítók vis major helyzet esetén nem fizetnek. Álltalában. De ez téged nem érint.

Ha van közjegyzői okirat, és nem fizet, bírósági peres eljárással érvényésethíthető a követelésetek.

A lakbér félhavi része miatt én ágálnék, de ez megeggyezés kérdése.

tegnap 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
78%

Igen, kiköltözésig esedékes lakbért kell csak fizetni, és az addigi mérőóraállásig a fogyasztást.

Kaució visszajár, annak az állapotnak az erejéig, ahogyan otthagytátok a lakást.

tegnap 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!