Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérletre többet ajánlani a...

Albérletre többet ajánlani a meghirdetett összegnél red flag a hirdetőnek? Többi lent

Figyelt kérdés

Áron alul meghirdetett valaki egy albérletet, ami nagyon tetszik. Viszont vagy 10 embernek mutatja meg egy nap, így kevés esélyt látok arra, hogy nekem adja ki… Már párszor megjártam ezt.



Ha ilyenkor azt mondom, hogy fizetnék havi 10 000ft-vel többet mondjuk (ami amúgy still bőven áron alul van), akkor furán néznének rám vagy előnyben lennék szerintetek?



Amúgy van aki licit versenyt csinál, más csak simán árat növel az érdeklődést látva, nevetséges az egész albérlet piac, kb. mint a kocsipiacon… Alapból én sem csinálnék ilyet, csak nem tudom, ezt a szitut hogy kezelik mások.



szept. 11. 15:33
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
Minél többet fizetnél érte annál inkább előnyben vagy. Amúgy azért gondolkozz azon, hogy mi lehet az oka, hogy ennyire ár alatt van ez az albérlet.
szept. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

#1

Sokszor van az, hogy a nyugdíjas házaspárnak fogalma nincs az albérletárakról, meghirdetik, aztán csodálkoznak, hogy 1 nap alatt 50 hívást kapnak. És akkor a legkülönbözöbb kreatív megoldásokkal állnak elő: néha ilyen állás interjút megszégyenítő kivallatást tartanak máskor átmegy a dolog árveréses licit versenybe, vagy kissé demens módon csak a legutolsó 2-3 jelentkezőt jegyzik meg, s annak adják, aki utoljára jött..

szept. 11. 16:01
 3/7 anonim ***** válasza:
91%

Ha neked megéri akkor ajánlj többet!

Azonban hangsúlyozd, hogy ezt nem tudod napokig tartani mert neked szükséged van a lakásra. Döntsenek róla aznap vagy másnap - ahogy neked jó!

De nyugodtan mondhatod azt is, hogy egyáltalán nem akarsz várni, ha nekik megfelel, hogy esetleg te veszed ki és szeretnék ha többet fizetnél, akkor ezt ott döntsék el és mondják le a többi érdeklődőt.

Két hete vettünk ki a gyereknek lakást. Ott előttünk volt egy érdeklődő, meg utánunk másfél órával várták a következőt. Mi megnéztük, a gyerek is megfelelt a tulajnak, mint bérlő, nekünk is a lakás, ezért még mielőtt a következő érdeklődő megjött volna jeleztük a tulajnak, hogy szeretnénk mi kivenni a lakást. A következő érdeklődőket le is mondták.

Ha elég határozott vagy, lehet hogy sikerül neked is elérned, hogy a többiekkel már ne is foglalkozzanak. Azt kell hangsúlyozni, hogy te többet fizetnél, DE akkor dönteniük kell, mert utána már nem biztos, hogy áll az ajánlatod. Hiszen te is mehetsz onnan másik lakást megnézni és lehet, hogy ott meg tudtok egyezni egyből, akkor ennek a lakásnak a tulajdonosai már hiába hívnak, hogy mégis jó lennél te és a 10 ezerrel több bérleti díj.

Azt nem kell tudniuk, hogy nem mész máshová.

szept. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

> "hangsúlyozd, hogy ezt nem tudod napokig tartani mert neked szükséged van a lakásra. Döntsenek róla aznap vagy másnap - ahogy neked jó!"


Én az ilyet rögtön diszkvalifikálom, mert elhamarkodott döntéshozatalra sarkall. Ha kell neki a lakás, akkor lesz szíves várni. Simán felül licitálhatják még!

szept. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Megjegyzem, ha fix árral van hirdetve, akkor bunkóság licitet csinálni belőle. Ilyenkor az érdeklődés sorrendje a döntő.
szept. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ne licitáld fel az árat és ne adj több kauciót mint amit kérnek. Mond nekik hogy neked tetszik a lakás, a bérleti díj is korrekt, szeretnéd kivenni és ezért hajlandó vagy egy negyed évet előre kifizetni.
szept. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Végül nem licitáltam, az volt a “nyerő” szerintem, hogy biztosra mondtam, hogy akarom, meg azt is, hogy részemről aznap el tudunk intézni mindent. Ők pedig minél hamarabb ki akarták adni valakinek.
szept. 17. 20:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!