Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Kiknek nem adod ki a lakásod?

Kiknek nem adod ki a lakásod?

Figyelt kérdés

aug. 31. 11:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Színes egyéniségeknek
aug. 31. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
68%
Én csakis ismerősnek adom ki. Ha ismerem, és tudom, hogy nem idegbeteg a gyereke/kutyája, jöhet mindkettő. De idegennek nem adnám ki, tök mindegy, milyen jólszituált. Annak idején egy ismerősöm egyedülálló lánynak adta ki a lakását, kábé tönkretette. Aztán fiatal párnak, felgyújtották a tapétát.
aug. 31. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Cigánynak
aug. 31. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
69%
Kutya, macska, kisgyerek, nagy létszámú család, életművész.
aug. 31. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
89%
Jaj, még diákoknak sem. Rájuk a szomszédok panaszkodnak mindig, hangosak, sokszor részegek, kiabálnak, főleg este/éjjel
aug. 31. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
92%

Annak, aki már a megtekintéskor lefitymál, alkudozik (mindig frissen kifestett, bútorozatlan, maximálisan tiszta, rendben lévő lakásainkat adom ki), nyíg, hogy miért ennyi a kaució, nem lehetne-e később stb.

Azonnal elhajtom, mert a feltételeim le vannak írva, világosak, ennek tudatában rabolta az időmet.


Kisgyerekesek esetében legfeljebb 1 gyerek és plusz 2 havi kaució az eredetileg meghirdetetten felül- ha nem tetszik, lehet másikat keresni, nem tilos. Természetesen itt a kiköltözési záradékot és a befogadó nyilatkozatot nagyon komolyan veszem. Itt az a kizáró tényező, ha látom, hogy a gyerek full neveletlen, volt, amelyik sáros cipővel mászott be a kádba, sikítozva csapdosta a wc tetőt stb…közben anyuka angyali mosollyal az arcán annyit nem nyögött ki neki, hogy Mucika ezt nem kéne otthon se… ha valaki ilyen tré, hanyag szülő, az oldja meg az igénytelenségét a saját ingatlanjában (igen, nekem is van gyerekem, sosem hagytam ezt a proli színvonalat, rá kell szólni, arrébb kell vinni, nem hagyni őrjöngeni, mert neki jogai vannak…)


Engem nem zavar, ha valaki cigány származású vagy külföldi- látszik mindenkin, a beszédén, viselkedésén, öltözködésén stb mennyire jól szituált, ha magára igénytelen, büdös, akkor a lakásomat sem fogja gondosan használni. Volt egyik garzonban egy cigány származású, pincér foglalkozású fiatal férfi bérlőm, tisztességesen fizetett, tiszta volt, dolgozó, becsületes, nem voltak beépülve az ingatlanba a tezsvírek… nem volt gond, külföldre ment dolgozni, csak ezért mondott fel, komolyan sajnáltam.


Kisállattal rendelkező öntudatos, nagyarcú szingliket szoktam még inkább nem fogadni, ők problémásak, az állatuk persze tökéletes, én a bunkó vagyok, hogy nem hiszem el, hogy cicamica meg kutyulimutyuli nem gond. Le van írva, hogy dohányzás és állattartás semmilyen formában nem megengedett- iszonyú sok ilyen magát értelmiséginek definiáló, egyedülálló, főleg 30 körüli nő jött mégis megtekintésre… és akkor kinyögi, hogy van macska, esetleg nem is egy… és kötözködik, alkudozik, nem érti meg, hogy a nem, az holnap is nem- na ők ha 10 havi kauciót ajánlanának fel, akkor sem- ezerszer inkább a rendezett kisgyerekes fiatal pár.


Rugalmas vagyok, de becsületes- ezzel együtt szemem nyitva.

Ha valaki BÁRMIBEN ami a lakásbérléshez kapcsolódik hazudik nekem, az azonnal repül, nem érdekelnek a magyarázatok. Ha kiveszi egyedül és beköltöznek stikában a garzonba pl 3-an, engem nem érdekel, hogy rendesen fizet- legyen gerince úgy szerződni, hogy családom/csajom/anyám is jön stb.


A létszám sem mindegy- a garzonokba max 2 fő, kizárólag 1 fővel szerződök, nekem ne legyen Mauuuunika só, ha összevesznek, én erre nem vagyok kíváncsi. Egy főnek adom ki és a szerződésbe foglaljuk ki jogosult még a beleegyezésemmel életvitelszerűen ott élni.

1,5 szobásba max kisgyerekes (1 gyerek!) család, tehát 3 fős család vagy pár, a 2,5 szobásba 4 fő- nem munkásszállót üzemeltetek.


Sok-sok tapasztalat mondatja ezt velem.

aug. 31. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
59%
Kisgyerekeknek semmiképp. Az egyetemistáknak se feltétlenül, a sok hangos buli miatt.
aug. 31. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
30%

Nincs lakásom, de ha lenne akkor gyerekesnek, nem a napon barnultnak biztos nem adnám ki.

A legjobb a dolgozó fehér felnőtt, akkor talán nagyobb az esély, hogy fizet rendesen és nem teszi tönkre a lakást+nem balhézik, ha egyszer (nyilván nem az utolsó pillanatban szólva róla) ki akarom,hogy költözzön.

aug. 31. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
70%
De egy kulturált macskáknak simán kiadnám, kutyásnak már nem biztos.
aug. 31. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
71%

Kutyásoknak,macskásoknak,

vadászgörényeseknek,

tengerimalacosoknak,

hörcsösögösnek,papagájosoknak,

gyerekeseknek,rézműveseknek,

külföldieknek,időseknek,

egyetemistáknak,

nagy családosoknak

aug. 31. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!