Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ha lenne egy minden szempontbó...

Ha lenne egy minden szempontból közel lakhatatlan, de mégis kiadható lakásod, kiadnád?

Figyelt kérdés

Pl. gondolok egy ablaktalan, korábban szemétlerakónak használt lyukra egy gangos bérházban. Mondjuk örökölsz egy ilyet, tudod, hogy gáz, és a kommentelők le fognak miatta oltani - de még így is kiadható és tudod, hogy ki is veszik.

Kiadnád?



2022. aug. 25. 12:26
A kérdező szavazást indított:
Igen, mert kell a pénz.
Igen, mert bárki más is kiadná, hiába fanyalognak.
Igen, de jóval alacsonyabb összegért, mint amennyiért kiadható.
Nem, nem használnám ki senki rossz anyagi helyzetét, hogy egy ilyenben kelljen élnie.
24 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%
Ha van egy - bármilyen - ingatlanom, amit nem használok, de van rá potenciális bérlői ajánlat, akkor nem tudom, mi is lehetne akadálya a biznisznek?
2022. aug. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem lehet eladni, vagy épp nem akarom/nincs szükségem a pénzre, akkor természetesen kiadnám-ha lenne igény rá. Persze töredék áron lehetne, mint egy napfényes, teraszos lakást, de gondolom azt úgyis tudod.


A szavazás utolsó mondatával "Nem, nem használnám ki senki rossz anyagi helyzetét, hogy egy ilyenben kelljen élnie." nem értek egyet. Induljunk ki abból, hogy sajnos sokan élnek ma Magyarországon nagyon kevés pénzből, lehet aki kivenné ezt a "lyukat" max ennyit tudna fordítani rá, de ezzel elkerüli, hogy utcára kerüljön, ebben az esetben örülne is neki.

2022. aug. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
66%
Arról nem szól a kérdés, hogy mennyiért? Egy jelképes összegért talán, már ha ez valahogy kivitelezhető magyarországon.
2022. aug. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Azzal miért használom ki bárki helyzetét, hogy kiadom annak, aki a legtöbbet hajlandó érte fizetni? Ha ez az összeg 50.000, akkor 50.000, ha 10.000, akkor annyi.

Nyilván van azért egy olyan minimál összeghatár, ami alatt több kárt és munkát okoz a kiadás, mint amennyi hasznot.

2022. aug. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
86%
Persze, lehet hogy valakinek pont jó pl tárolónak.
2022. aug. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen kiadnam, de kevesebb osszegert. Lakasnak is akar, potom penzert, mert vannak sajnos olyan anyagi helyzetben levo emberek, akiknek meg ez is segitseg. De igyekeznek inkabb tarolonak kiadni.
2022. aug. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos hogy kiadnám.


Tudom előítéletes vagyok és a való életben a lecsúszott emberek mind háromdiplomás szánni valóak. De valamilyen szinten az albérlet minősége meghatározza a bérlői kört is. Aztán fene se akar konfrontálódni amikor azt a keveset sem fizetik, vagy lekéselnek pár 10 ezer Forintért.

2022. aug. 25. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Ami engem még elgondolkodtatna, hogy mit szólnának ehhez a lakók, szomszédok.


Én csak olyan bérlőt választanék aki mellett én magam is szívesen laknék. Világ legrosszabb dolga amikor az ilyen lepukkant, olcsó albérletekbe, lyukakba oda költöznek mindenféle népek, aztán megkeserítik az egész lakóközösség életét. Kirakni nem lehet őket, cserébe marad az állandó ordítozás, bűz, mocsok.

2022. aug. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
53%

Nem.

2 lakást vettem befektetési céllal, és mind a kettő alkalommal olyat kerestem, amibe én is szívesen beköltöztem volna.

2022. aug. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

"korábban szemétlerakónak használt lyukra"

Most is megfelel tárolónak, nem?

De valószínűleg kitakarítanám és kifesteném, hogy minél többért lehessen kiadni.

Kérdés, hol van, belvárosban mindig szükség van tárolóhelyre.

Webshopoknak is, kereskedelmi egységeknek is és magánszemélyeknek is.

A tulajdoni lapon is egyéb helyiség vagy tároló, nem?

2022. aug. 25. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!