Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ha lenne egy minden szempontbó...

Ha lenne egy minden szempontból közel lakhatatlan, de mégis kiadható lakásod, kiadnád?

Figyelt kérdés

Pl. gondolok egy ablaktalan, korábban szemétlerakónak használt lyukra egy gangos bérházban. Mondjuk örökölsz egy ilyet, tudod, hogy gáz, és a kommentelők le fognak miatta oltani - de még így is kiadható és tudod, hogy ki is veszik.

Kiadnád?



2022. aug. 25. 12:26
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván rendbe kell az ilyet tetetni, és aztán kiadni.

De ha mondjuk épp nem lenne pénzem a felújításra, és vkinek így is megfelelne, miért ne? Nem én kényszeríteném az illetőt, hogy költözzön bele..

2022. aug. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Egy ablaktalan lyuk nem lakás, és valóban jár azzal egy bizonyos stílus, aki lakhatónak gondolja és beköltözik egy ilyenbe. Én jótékonyságból nem szeretnék ilyennel foglalkozni, más helyekre juttatom a jótékonyságra szánt pénzem. Üzletből pedig azért nem szeretnék ezzel foglalkozni, mert nem szeretnék azon nyerészkedni, aki egy ablaktalan lyukba költözne, mert egy szobára is kevés a pénze, illetve üzleti szempontból nem is tartom megbízható vevőnek. Szóval nem hirdetném meg lakhatásra. Tárolónak simán, első körben a házban, hátha kell valakinek plusz hely, és nem kell egy új embernek bejârást biztosítani a házba.
2022. aug. 27. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
66%

A legelső válasz szerzőjeként visszajöttem, megnézni a válaszokat. Csodálom, hogy mennyi érzelemvezérelt, totál nem gyakorlatias válasz született.

Az ingatlan-bérbeadás egy olyan üzletág, ahol a kereslet-kínálat viszony áraz és alakítja a piacot. Azaz nem moralizálni kell, hanem ha olyan ingatlanod van, amit kibérelnek, ki kell adni. Ha túlárazod, úgysem veszik ki, de ha piaci áron kiveszik, akkor nem vagy inkorrekt. Tehát magát a kérdést sem értem.

2022. aug. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Kiadhatod, TÁROLÓ néven. Nyilván ez nem lakás. Hogy mi a lakás, azt a 253/1997 korm. rendeletben megtalálod.
2022. aug. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!