Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Kiadnád olyannak a lakásod,...

Kiadnád olyannak a lakásod, akinek jelenleg nincs munkája?

Figyelt kérdés
Ha kifizeti, az 1 havi lakbért és 2 havi kauciót.

2020. júl. 9. 09:57
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
47 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Erre nem lehet egyértelműen igennel vagy nemmel válaszolni.

Nagyon sok függ a személyes megjelenéskor a benyomásaimtól, a stílusától, az ápoltságától és hogy milyen területen dolgozott/dolgozna. Biztonsági őrként nem talál munkát, vagy vegyészmérnökként keres.

De ettől még lehet fizetőképes, lehet megtakarítása, szülői támogatása,...abban csak reménykedni lehet, hogy nem betörni jár éjszakánként.

Általában jó emberismerőnek tartom magam, akárhogy döntök bíznék a megérzésemben.

2020. júl. 9. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
76%

Honnan tudja egy bérbeadó, hogy a jelentkezőnek nincs munkája?

Azt mondhat amit akar, mert senki nem megy utána lekáderezni az állítólagos munkahelyén.

2020. júl. 9. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
95%

Tényleg nem csak fekete és fehér létezik!

Lehet, hogy valaki pont azért keres lakhatást, mert fel akar költözni egy határ menti zsákfaluból, pont azért, hogy legyen munkája.

Ha a kauciót és a bérleti díjat kifizeti, akkor szerintem a többivel nem kell foglalkozni.

2020. júl. 9. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
93%

Hogy mennyire veszi valaki komolyan magát és ismeri a saját lehetőségeit, az úgyis menet közben derül ki.

Nincs rá garancia (lásd: járvány, de enélkül is) hogy valakivel megállapodsz és 2 hónap múlva veszíti el a munkáját. Az élet már csak ilyen!

2020. júl. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 qkker1 ***** válasza:
49%

"Honnan tudja egy bérbeadó, hogy a jelentkezőnek nincs munkája?"


Egyre több bérbeadó kéri itthon is a munkáltatói igazolást /Németországban még KHR igazolást is/, szeretnék biztosabban tudni, hogy fizet a bérlő.

2020. júl. 9. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
91%
Ha előre fizet, igen.
2020. júl. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
30%

"Ha kifizeti, az 1 havi lakbért és 2 havi kauciót."

Nem, a teljes bérelt időszakot fizesse ki.

2020. júl. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
97%

2-es vagyok és kár volt egy teljesen jogos kérdésért lepontozni!

Nem vagyok bérlő, sem munkanélküli, sem dolgozó, hanem bérbeadó vagyok és totál ártatlanul kérdeztem valamit, amire csak 1 ember válaszolt normálisan, a többiek nyomkodták a piros kezet!

Értem én, hogy munkáltatói igazolás és hasonlók, de nálunk ez egyelőre nem elterjedt. Már csak azért sem, mert nagyon sokan dolgoznak bejelentés nélkül, vagy minimálbérre bejelentve.

Amellett akinek hoznak munkáltatói igazolást, az utána felhívja a munkahelyet és utánaérdeklődik? Mert kb.10 perc alatt lehet gyártani a gépen mindenféle igazolásokat, csak egy szkenner és egy nyomtató kell hozzá!

2020. júl. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
46%

OFF: nagyon előtérbe került a pontozás miatti sérelmezés. Azt hiszem az új design az oka. Nem emlékszem a régire, de azt hiszem ott nem lehetett ennyire egyértelműen látni, hogy ki hogy áll.

Szerintem ezt a rendszert el kellene törölni, mert nagyon önkényes és nagyon nem mutatja meg a valóságot. Bárki, még az is aki nem szól hozzá, pontozhat és úgy, ahogy akar. A legöbb kérdésre nincs rossz válasz. Az a szép az oldalban, hogy nem csak a kérdező, de bárki tanulhat a másiktól.

Az én mutatóim nagyon jók az oldalon, de a válaszaim hasznossága csak 74%-on áll, holott 100-on kellene maradnia stabilan, mivel mindig a legjobb tudásom szerint válaszolok és a segítő szándék van bennem. Lehet, hogy valamit rosszul tudok, de akkor inkább javítsanak ki hozzászólásban.

Én csak a troll, agresszív, másokat szándékosan bántó válaszokra szoktam X-et nyomni, akinél látszik a jószándék, de téves választ ad, arra semmit nem nyomok.

szerintem el kéne engedni ezt az egészet, mert semmit nem közöl az illetőről és a valóságról sem.

2020. júl. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
94%

ha kitud fizetni 2-3 havi kauciót, akkor igen.


Rengetegen költöznek el munkakeresés céljából.

2020. júl. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!