Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mit von maga után a következő...

Mit von maga után a következő törvénytelenség?

Figyelt kérdés

Az albérletet nem a tulaj adta ki hanem az egyik ott lakó, és a régebbi/ új lakó nagyon rövid idő alatt összevesszetek.

S emiatt az régebbi/ új lakó is jobbnak látta, hogy megváljanak egymástól.


A kérdés:


Mire számíthat a bérlő aki "kiadta" - "mint tulaj"/ megírta a bérleti szerződést a újonnan beköltöző emberrel?


1, Milyen jogi büntetést von maga után?

2, Felelősségre vonható-e emiatt a tulaj,(igen: de ennek mi a következménye)?



#albérlet #jogtalan bérleti szerződés
aug. 19. 11:05
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Ezért van ennyi hitel, hogy az embereket teljesen elszegényítsék azzal, hogy felveszed pld. a CSÓK-ot a nyakadba veszel újabb költségeket amire nincs is fedezeted: iskoláztatás, étkeztetés, vizsgálatok, ... és ezek újabb és újabb hiteleket kell majd felvenned vagy jobb fizetésért kell dolgoznod, de ide haza M.o.-on nem a bérek mennek fel hanem az infláció és ebből következik, hogy sok ember úgy adósítja el magát, hogy személyi kölcsönöket vesz fel: 120.000 - 1.500.000Ft között összegeket és mindig úgy váltja ki a korábbi kölcsöneit, hogy felvesz egy még "rosszabb" hitelt.


Áh..Hagyjuk is nem szabad olyan pénzt elkölteni amiért nem dolgoztál meg!

aug. 19. 13:52
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
10. Mikor kiadod harmadik félnek a lakást vagy a szobát, akkor az összes befolyó pénzt átadod a tulajdonosnak vagy neked is van rajta hasznod? Ha van, akkor adózni is kellene utána.
aug. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

11. "Áh..Hagyjuk is nem szabad olyan pénzt elkölteni amiért nem dolgoztál meg!"

Ez így van. Viszont CSOk-ot meg hasonlókat nem azért ad az állam, hogy elszegényítsen (ez azért elég egybites gondolkodás) hanem azért, hogy gyerekesként könnyebb legyen lakáshoz jutni. Sok idióta meg azért vesz fel személyi kölcsönt, hogy vehessen egy drága mobiltelefont stb.

aug. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Igen a beszedett pénz nagyja megy a tulajdonosnak, egy kevés marad nálam amiből beszerzem a közös háztartási eszközöket pld, tisztítószerek, függöny, szőnyeg, vödör, lapát, konvektor felújítás, csillár, izzok,... de volt már többször is olyan, hogy hónapokig nem tudtam vele mit kezdeni és összegyűlt 60.000 - 80.000Ft és vettem belőle egy videokártyát amit az épp akkor itt lakó bérlőkkel használtunk, pld split screen módban:(osztott képernyőn) játszottuk autóversenyzős játékokkal vagy Mortal Kombat-oztunk, még a gamepadeket is a közös pénzből vettem mert kijött belőle.


Lehet, hogy a CSOk-os hitel elsődleges célja nem az amit korábban leírtam, de szerintem sokkal inkább arra hajaz mert az utógondozását nem finanszírozza kellően az állam.

Szerintem akkor lenne igaz, hogy nem lehúzás a célzattal adja a CSOk-ot állam ha nem a bankokon keresztül folyósítaná a kölcsönt és nem számolna fel hitelt, hisz az ország érdeke, hogy gyarapodjon...


Azokat az embereket nem tudom sajnálni akik szülinapi/ karácsonyi ajándékra vagy Valentin napi, nyári utazásra vesznek fel sz.kölcsönt...egyre többet vesznek fel személyi kölcsönt a minden napi életük finanszírozására: benzinre, váratlan szervizre, ALAPVETŐ ÉLELMISZEREKRE: kenyér, vaj, ...


Pont ez az, hogy a CSOk nem elég egy házhoz...hagyjuk tényleg nem vagyok szakmabéli csak podcastokból szerzem az ismereteimet, meg felmérésekből, online hírekből, ...



Lehet, hogy tényleg a kisemberekért vannak az államok, országok.

Na én meg ezt gondolom egybites gondolkodásnak,s azért mert az állam nem foglalkozik a hajléktalanokkal, s miért nem? mert nem lehet vele szavazatokat szerezni az embereket jobban érdekli, hogy a szomszédnak megint új autója van, hát...vegyünk mi is, s nem baj, hogy ők megtehetik mi meg nem, de mutassuk meg.

aug. 19. 22:00
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Én írtam úgy szerződést diploma után is nálam tovább bérlő sráccal, hogy kivette tőlem az egész 4szobás lakást, és a maradék 3 szobát azóta ő adja ki, ezzel levéve a terhet a vállamról, pénzem is megvan, mégsem kell minden évben hírdetgetnem, hogy diákokat várok a szobáimra...
aug. 19. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 SZTANN ***** válasza:
59%

SZERZŐDÉS! Ha benne van, hogy a bérlő nem adhatja albérlőnek. akkor nem adhatja. Ha a bérlő megállapodik a tulajjal, hogy ő választhat magához bérlőtársat (ez nagyon szerencsés megoldás), akkor is a tulajdonos adja bérbe a másiknak, nem pedig a bérlő. Tehát a tulajdonos veszi fel, küldi el ... (legfeljebb csak megbeszéli az előbbi bérlőjével is).

Ha a SZERZŐDÉS NEM tiltja a bérlőnek az albérlő felvételét, akkor is egyeztetnie kell a tulajdonossal, de egyébként ő felel az albérlőjéért. (A tulajdonos viszont követelheti az albérlő kidobását, ha szerinte nem stimmel valami ...)

aug. 20. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Csúnyán megütheted a bokád, ha a bérlő felnyom a NAV -nál, ha te bérleti díjat szedsz be..
aug. 21. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!