Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mit von maga után a következő...

Mit von maga után a következő törvénytelenség?

Figyelt kérdés

Az albérletet nem a tulaj adta ki hanem az egyik ott lakó, és a régebbi/ új lakó nagyon rövid idő alatt összevesszetek.

S emiatt az régebbi/ új lakó is jobbnak látta, hogy megváljanak egymástól.


A kérdés:


Mire számíthat a bérlő aki "kiadta" - "mint tulaj"/ megírta a bérleti szerződést a újonnan beköltöző emberrel?


1, Milyen jogi büntetést von maga után?

2, Felelősségre vonható-e emiatt a tulaj,(igen: de ennek mi a következménye)?



#albérlet #jogtalan bérleti szerződés
aug. 19. 11:05
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
47%

Bérlőként az ingatlant kiadni másik bérlőnek (albérletbe) alapvetően nem tilos.

Ha a tulajdonos és főbérlő közötti szerződés ezt nem teszi lehetővé, ez akkor is csak egy magánszemélyek közötti szerződés megsértése, nem pedig törvénysértés. Így a szerződés megsérétése miatt a "büntetés" sem értelmezhető.

aug. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! (teljesen logikus)


Ha jól értelmezem akkor:

- nem ütheti meg a bokáját e-miatt a bérbeadó aki nem az albérlet tulajdonosa.

aug. 19. 11:37
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
A szerződésemben benne van, hogy nem adhatom ki másnak a lakást.
aug. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Az én szerződésemben (tulaj vagyok) benne van, hogy 3. félnek nem adható tovább albérletbe a lakás. Ha mégis ilyen történne, az nálam felmondásra adna okot.

Az a kérdésed meg hülyeség, hogy a tulaj felelősségre vonaható-e. Miért is? Ha nem tud róla azért sem, ha meg a beleegyezésével történt, akkor meg pláne nem. Ez különben sem büntetőugyi kategória, hanem polgárjogi.

aug. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Volt egy albim, ahol benne volt a szerződésben, hogy nem adhatom tovább senkinek, még egy szobát sem társbérlőként.
aug. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Teljesen avatatlan vagyok az élet e-területén is, ezért is kérdeztem.

Inkább hülye legyek mint buta...


Legalább most már tudom, és köszönöm a segítségeteket.

aug. 19. 11:56
 7/17 anonim ***** válasza:
59%
Most már mit is tudsz?
aug. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Az első válaszoló leírta, azt;


"Bérlőként az ingatlant kiadni másik bérlőnek (albérletbe) alapvetően nem tilos.


Ha a tulajdonos és főbérlő közötti szerződés ezt nem teszi lehetővé, ez akkor is csak egy magánszemélyek közötti szerződés megsértése, nem pedig törvénysértés. Így a szerződés megsérétése miatt a "büntetés" sem értelmezhető."

aug. 19. 13:01
 9/17 anonim ***** válasza:
33%
Hogy lehetne más tulajdonát másnak kiadni? Jó hogy eladásra nem hirdeted .
aug. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Tud róla a tulajdonos, hogy a bérlője cseréli a lakótársait elég gyakran!

(azt viszont nem, hogy szerződéseket köt minden új lakóval ha pénzt vesz át tőlük, bérleti szerződést és átvételi elismervényt)


A kérdés azért volt érdekes a számomra, hogy megtudjam, hogy a bérbeadó aki nem a tulajdonos az mennyire féljen avagy ijedjen meg az elküldött emberke fenyegetőzései miatt, miszerint:


- illegális az, hogy bérlő a bérlőnek adja ki

(sok válaszoló ezt megerősítette, hogy tilos harmadik félnek kiadni),... de ha megtörténik akkor sincs "büntetés", illetve akkor sincs ha a tulajdonos nem bánja)

Az esetünkben meg tudja a tulajdonos, hogy rendszeresen mások laknak a lakásában.


Eladni nem tudom mert csak van olyan értelmes a vásárló, hogy tízen milliókat nem fog kiadni egy 1.500Ft -os tulajdoni lap nélkül egy ismeretlennek.

Az eladáshoz kell egy ügyvéd is, azt nem tudod így bérlőként eladni.


Szép világ lenne az ahol a bérlő eladhatná a házat: ügyvéd, tulajdoni lap nélkül!

Ez lenne a második legjobban jövedelmező ipar ág, bár Amerikában olyan árak vannak, hogy ebből pillanatok alatt te lennél a világ legvagyonosabb embere, tehát a legjobb iparággá válna.


A legjobb iparág ugyanis az adózás amit utána kiadnak az adófizetőknek hitelformájában kamatra és ha nem tudod fizetni akkor nem téged börtönöznek be hanem a házadat veszik ki alólad és hajlaktalan leszel ha nincsenek barátaid, ...


A hitel nagyon veszélyes játék!


hagyjuk is...


Hálás vagyok mindenki válaszáért! Kulturáltan tettétek.

aug. 19. 13:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!