Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mit tudok abban az esetben...

Mit tudok abban az esetben tenni, ha a tulajdonos nem akarja visszavenni az villany/gázórát a nevére?

Figyelt kérdés
Konkrátan a bátyámmal nem tudok dűlőre jutni, mivel elegem lett az állandó zsarolgatásából úgy döntöttem inkább másik albérletbe költözök, viszont nem hajlandó velem eljönni a szolgáltatóhoz és visszavenni a nevére a fogyasztómérőket csak azért is hogy nehezítse a dolgomat. Pedig semmilyen tartozást nem hagytam hátra. Ilyen helyzetben mit tudok tenni? Mivel úgy nem akarok elköltözni hogy a mérő a nevemen van, kiadja valaki másnak a lakást az meg neadj isten tartózást halmoz fel.
jún. 23. 14:54
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Szívességi alapon kaptam lakhatást.
jún. 23. 19:30
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

11: Ez a gázszolgáltatónak nem elég ahhoz, hogy a nevedre írja!

Neki jogcímet kell írásban felmutass.

Csak úgy bemész, hogy X lakás gázóráját a nevedre írják, nem fogják.

Bárkiét bemondhatnám, Orbán Viktorét is.

jún. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

honnan tudod, hogy a "te neveden" vannak az órák?


Elképzelhető, hogy csak szívat a tesód...

jún. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Ezt én sem értem.

Mikor a házunkba költöztünk, még nem volt a nevünkön. Mivel nem albérlet volt, hanem szívességből laktunk ott, nem volt szerződésünk.

Semelyik mérőórát nem tudtuk a nevünkre iratni, kellett egy szerződés hozzá.


Most, hogy 4 éve miénk a ház, azóta is férjem nevén a fogyasztó, módosítást kértünk, ez szerződés módosítással jár, tehát nem új névre iratás, így is bekértek 3 különböző papírt tőlünk.



Egyébként ha valóban a neveden van, amit nem értenék hogyan, akkor is bemész, szerződést bontasz és ennyi.

jún. 24. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
91%
Láttál számlákat a neveddel vagy csak a tesódnak fizeted kézbe?
jún. 24. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 SZTANN ***** válasza:

Ha nem vagy tulajdonos, de szerződött bérlő sem vagy, akkor egyáltalán hogy írták a te nevedre a közműórákat?

Jelentsd be a szolgáltatónál, hogy te már nem ott laksz, kéred lezárni.

Ha a bátyád nem hajlandó erre, akkor viszont simán megfenyegeted, hogy kikapcsoltatod az órákat, mivel elköltözöl. (Nem fog kötözködni, rohan veled átíratni - mivel a visszakötés baromi macerás és drága.)

jún. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!