Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hogy történik az ingatlan...

Hogy történik az ingatlan átadása (bérlő részéről),ha a határozott idejű szerződést idő előtt felbontom?

Figyelt kérdés

Igen,bukom a kauciót oké,viszont a rezsiről sem hajlandó számlákat mutatni. Megtehetem hogy a rezsi kifizetése nélkül elmegyek,mivel ő nem tudja bizonyítani az igazát?


Hogy történik az ingatlan átadása (bérlő részéről),ha a határozott idejű szerződést idő előtt felbontom?

Kaució nem jár vissza,belenyugodtam. Viszont mik a részemről a további lépések? Én vagyok a bérlő. Szeretném visszaadni az ingatlant,lakáskulcsokat a tulajnak.

Kell írnom egy visszaadási jegyzőkönyvet,hogy az ingatlant/lakáskulcsokat visszaadtam a tulajnak,majd 2 tanúval aláíratni?

Én mikre figyeljek,ha vissza akarom szolgáltatni az ingatlant a tulaj részére?


2023. máj. 12. 15:14
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Törvény szerint ki kell fizetni a határozott bérlési idő végéig és a kaució visszajár, ha annak a terhére nem történt kár, mert annak nincs köze a bérleti díjhoz.

Van, ahol a rezsi fogyasztás szerint van, de van, ahol az átalányt kérik fizetni függetlenül a te mostani fogyasztásodtól. Ezt így innét nem tudhatom, mire szerződtetek.


"Én mikre figyeljek,ha vissza akarom szolgáltatni az ingatlant a tulaj részére?"

Ugyanazt kell lejátszani, mint mikor ő adta neked birtokba.

Legyen példányod mindenből!

2023. máj. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Már tettem fel korábban pár kérdést ezzel kapcsolatban.

Erősen penészedik a lakás,elszólta magát hogy előző lakónál is probléma volt,emiatt is akarok szerződést bontani.

Ő ragaszkodik az igazához és zsebre teszi a kauciót.


Tehát,akkor ha jövő áprilisban járna le,addig kell fizetnem a bérleti díjat?

2023. máj. 12. 15:21
 3/4 anonim ***** válasza:
25%

"Tehát,akkor ha jövő áprilisban járna le,addig kell fizetnem a bérleti díjat?"

Igen. Ettől határozott idejű a szerződés.

2023. máj. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
83%

Hát ha ő szolgáltat hibásan, akkor az ő szerződésszegése miatt szűnik meg a jogviszony, akkor te nem tartozol semmivel neki, a kaucióval se.

Azt értem, hogy ő akkor nem adja vissza, de ha van ideged hozzá, visszaperelheted tőle.



1 évre szokás határozott idejű bérleti szerződést kötni, nem tudom, hogy járna le nektek 11,7 hónap múlva.:))

2023. máj. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!