Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha valakinek több ingatlana...

Ha valakinek több ingatlana van, mennyire lehet elvárás a család részéről, hogy a gyerekeknek oda kell költözni vagy oda kell nekik adni?

Figyelt kérdés
Pl valakinek van 1 lakása (amiben laknak a családjával), van 2 gyereke és még van 1 lakása, amit kiad. Nem óriási a fizetése, a nyugdíja sem lesz az, vagyona nincs félretéve, ezért jól jön az a pénz a lakáskiadásból. Ez esetben mennyire lehet jogos elvárás az gyerek, házastárs vagy más rokon részéről, hogy adja el azt a lakását (teljesen az övé még a házasság előttről) és adja oda az árát a gyerekeinek önerőre saját lakásra? A gyerekeit normálisan felnevelte, amíg tanultak támogatta őket, otthon lakhattak huszonnéhány éves korukig és miután dolgozni kezdtek is csak a rezsibe, ételbe kellett beszállniuk, előtte amíg tanultak 22-23 éves korukig semmibe.
2021. szept. 8. 18:46
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
97%
Semennyire nem lehet elvárás.
2021. szept. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
97%
Semennyire. Mi köze a többi rokonnak hozzá? Vésztartaléknak tökéletes. SOha nem lehet tudni, mit hoz a jövő.
2021. szept. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 Metionin ***** válasza:
87%
Amit írtál abban az esetben szerintem tök okés hogy nem adja oda a lakást, szükség van az abból jövő bevételre. Azt már kicsit cikinek tartom, hogy pl. a legjobb barátom apja 6 lakást birtokol, ebből 5-öt kiad és egyik gyerekének sem ajánlotta fel a 2-ből hogy lakhat valamelyikben amíg sajátot vesz. Persze a saját döntése de na, minek neki a sok lakás ha a gyerekeit nem támogatja.
2021. szept. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
27%

#3

Mi a ciki ezen? Nekem sem tett senki sem a seggem alá ingyen lakást, miért is kéne? Mire sajátot vesz 10 év, számold ki a bejövő bevételt ennyi idő alatt.

A gyerekek is dolgozzanak meg szépen a sajátjukért.

2021. szept. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
95%
Semennyire
2021. szept. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
79%

Aposom is mindig ezt mondta.

Aztan az összes gyereke külföldön van es az unokakat egy evben egyszer latja. Meg mondom öszinten ha nagy szüksege lenne annak a gyereknek arra a penzre en tamogatnam.

Lehet le leszek pontozva, de igy gondolom.

2021. szept. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 Metionin ***** válasza:
70%
4. Hát nekem kicsit fura hogy minek bax valaki 2 gyereket ha utána nem támogatja őket, pedig megtehetné. És a hangsúly azon van, hogy megtehetné. Mondom ezt úgy, hogy engem sem támogattak soha, nem is vártam volna el.
2021. szept. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
93%
Elvárás semennyire nem lehet manapság, ahogy elnézem, de az a nagy igazság, hogy mostanában eléggé elszálltak az árak, szinte lehetetlen lakást vennie egy fiatalnak egyedül.Én csak magamból indulok ki. 60 felé járok, az igényeim így idősebb koromra egyre inkább csökkennek. Nem fogok évente új ruhatárat venni és az autómat se cserélem 4-5 évente.Nem akarok a pénzemmel temetkezni, inkább odaadom a gyerekeimnek most, amikor még láthatom az örömüket. Nekik inkább kell, mint nekem.Ha teszel értük bármit is, az ne az elvárások miatt legyen, hanem mert te magad érzed ugy, hogy tenni akarsz az érdekükben valamit.
2021. szept. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
9%
Majd megöröklik a gyerekek, addig nem jár semmi.
2021. szept. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
88%

Nézd. A lakáskiadás egy biztos bevétel. Minek adná el azt a lakást a bizonytalanra?

Ez egy vésztartalék befektetés a szülőknek arra az esetre, hogy segítsenek nektek anyagilag vész esetén.

Kérdés az, hogy te, vagy ti a pároddal, tesóddal, nem tudom kivel, mik a terveitek?

Mert ezen áll a dolog.

Több infóval könnyebben adunk megoldást, véleményt.

2021. szept. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!