Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Lehet hátulütője ha nem...

Lehet hátulütője ha nem engedélyezik hogy bejelentkezzek az albérletbe?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok,a fővárosban akarok kivenni egy lakást és a tulajdonos azt mondta hogy úgy adja ki a lakást ha nem jelentkezek be arra a címre.

Ez vajon járhat valamilyen hátránnyal a későbbiekben?


2023. márc. 31. 14:42
 1/6 anonim ***** válasza:
91%
Nem lesz helyben háziorvosod.
2023. márc. 31. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
64%

Minden magán/természetes személynek kötelező a bejelentkezés lakóhelyre/tartózkodásira 3 napon belül az adott ingatlanba,ahol élni fog; jogszabályok szerint. Te döntöd el, hogy melyikre szeretnél, én a lakóhelyet ajánlom.

Ezt megtiltani nem lehet, tehát a tulaj tiltása semmis.

Ha mégse akarja megengedni az könnyen büntetőjogi kategória lehet.

pl.: kényszerítés btk, de más büntetőjogi kategóriát is rá lehet húzni.


Ezt azért szeretik, mert ha nem jelentkezel be az albérletbe, akkor nehezen kapod meg a hivatalos leveleket(illetve akár sehogy), így , ha a bérbeadó később - akár- küldd neked fizetési meghagyást, akkor nem tudsz ellentmondani határidőn belül. (így az adott összeg egyből mehet a végrehajtónak)

Ugyanez van az adóhivatallal, hatóságokkal is, kaphatsz bírságot is!


Háziorvoshoz nem tudsz elmenni, illetve a kórházaknál is körzetek vannak:

TEK(területi ellátási kötelezettség), ami LAKÓHELY szerint megy.

pl: magánorvosnál,magánklinikánál egy konzultáció simán van 20-30-40ezer forint, és ez 1 alkalom!

2023. márc. 31. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem kapsz ingyen/olcsón éves kerületi parkolókártyát.
2023. márc. 31. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
40%

"a tulajdonos azt mondta hogy úgy adja ki a lakást ha nem jelentkezek be arra a címre"

Különben ebbe nincsen beleszólása, köteles vagy bejelentkezni, ellenben ha nem írja alá, nem biztos, hogy elég hozzá a szerződést bemutatnod, ezt kérdezd meg az önkormányzatnál!

Mondd addig a tulajnak, hogy várjon amíg megkérdezed az önkormányzatot, hogy ez így törvényes-e.

A helyében azt csinálnám, hogy kijelentőt is aláiratnék veled előre dátum nélkül), és akkor később ha kell, ki tud téged jelenteni.

Vagy ha csak tartózkodási címnek jelentkeznél be, nem állandóra...

2023. márc. 31. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
63%
Én, mikor albérletben laktam, sosem jelenkeztem állandóra, csak ideiglenesre. Azt meg szokták engedni és ki is tudod használni a fentebb írt előnyöket. (Orvos, stb.)
2023. ápr. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

ha van kettő tanúval aláírt vagy ügyvéddel ellenjegyzett szerződésed, akkor online az ügyfélkapun keresztül bejelented az új lakcímedet és kész. (csatolni kell a szerződést a bejelentéshez). Nem kell a tulajdonos előzetes hozzájárulása, nem kell neki semmit sem aláírnia.

személyesen van, hogy akadékoskodnak a 80 éve ott dolgozó aktakukacok, akik az 1900-as évek vége óta nem frissítették tudásukat.

2023. ápr. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!