Albérletet keresek. A tulajdonosok sehol nem engedélyezik, hogy ideiglenes lakcímként bejelentkezzek. Vajon miért nem? Mitől félnek pontosan?
Olyanokra hivatkoznak, hogy félnek a lakásmaffiától, meg az adóhatóságtól etc...
De én ezt nem értem.
Nincs hátsó szándékom, csak szükségem van bejelentett lakcímre a munkavállaláshoz, a gyerek óvodába íratásához meg egyáltalán minden hivatalos ügyintézéshez.
Mivel nyugtathatnám meg a tulajokat és győzhetném meg őket, hogy engedélyezzék a bejelentkezést?
mondjuk azzal, hogy a szerződésben vállalod, hogy eleget teszel a 1992. évi LXVI. törvény 26. § -nak, mely szerint köteles vagy a tartózkodási helyedet 3 munkanapon belül bejelenteni
+ adsz fejenként neki letétbe 2200 Ft-ot, a lakcímfiktiváltatási eljárás ugyanis ennyibe kerül
Nem tudom, de én sem engedném, hogy valaki bejelentkezzen hozzám.Nem tudna nekem olyat mondani, hogy engedjem.
Én megértelek Téged is, de szerintem nem fog belemenni, akármit is mondasz.
Elvileg be kell jelenteni ha megy oda lakni valaki és fizet, amiért nekik adót kell fizetni,de lehet ezt már eltörölték.
Van ahol engedélyezik ezt,de egyértelmű, hogy nem szivesen jelentenek be senkit még ideiglenesen sem, talán azért mert nem akarnak semmi balhéba belekerülni, pl. ha hitelt veszel fel vagy ilyenek és meg kell adni a címet...
De őszintén szólva nem tudom.
Az a baj, hogyha engedi, hogy bejelentkezz, az ideiglenes lakcímed 3 (vagy 5?) év alatt jár le. Ha valaki be van jelentkezve egy lakásba, amit ugye csak a tulaj írásos beleegyezésével tehetett meg, akkor onnantól kezdve ha valami probléma van a bérlővel sokkal nehezebb kirakni a lakásból (pontosan nem tudom, hogy milyen jogai lesznek így az ottlakónak, de lesz valamilyen).
Szerintem főleg az a para ebben, hogyha egyszer bejelent, akkor te hiába költözöl el mondjuk 2 év után, még mindig be vagy oda jelentve és használhatod azt a címet, mint a hivatalos lakcímedet.
Én laktam olyan albérletben, ahova az előző lakó be volt jelentkezve, akinek mindenféle zűrös ügyei voltak, és folyton a végrehajtók meg a rendőrség zaklatott minket havonta többször, végül ezért is költöztünk el. Namármost ezzel a tulaj jól megszívta, mert ugye nemcsak, hogy ő is szenved az előző lakó zűrjeitől még az újabb bérlői is faképnél hagyták miatta... Pl ilyenek miatt nem (pedig mint lakóval se a tulajnak, se a szomszédoknak nem volt gondjuk vele, a szomszéd néni kifejezetten szerette, mint ahogy minket is :))
Tudom, hogy ez most így nagyon rosszul hangzik, de én se engedném, hogy bejelentkezzenek a lakásomba... Lehet, hogy te rendes ember vagy, viszont számára csak egy idegen.
Ha van ismerősöd, vagy rokonod a városban, akkor próbáld meg inkább velük megbeszélni.
Köszönöm!
Kaptam két nagyon jó örletet is. (és új szót is tanultam: lakcímfiktiváltatás)
Amúgy most ráakadtam egy új építésű, napkollektoros társasházra, amiben egy társasházkezelő cég közvetlenül adja ki a lakásokat nagyon alacsony áron. Beszéltem az ügyvezetővel és neki természetes volt, hogy bejelentkezhetek. Úgyhogy (remélem) megtaláltam az új otthonunkat. :))))
Egyébként még a barátaim, sőt a rokonaim sem engedték, hogy bejelentkezzek hozzájuk. Van, aki a segélyigénylését félti, van ahol a háznak tulajdonjogi vitája van etc...
annyi rémtörténet van, hogy a tulajok inkább óvatosak.
mi sem engedtünk még senkit bejelentkezni a lakásunkba, pedig korrektül fizetnek, rendesek a bérlők.
nem akarjuk, h ettől nyeregben érezzék magukat, és esetleg visszaéljenek vele.
egyszerű óvatosság.
A bérbeadóknak tévképzeteik és évtizedekkel ezelőttről származó rögeszméik vannak ezzel kapcsolatban. A törvényt persze nem olvasták. A törvény világosan kimondja, hogy a lakcímet bejelenteni KÖTELEZŐ, és hogy a lakcímbejelentés önmagában semmiféle jogalapot nem ad a lakás használatára (azt a bérleti szerződés teremti meg). Innentől kezdve a bérbeadó a bejelentkezést érvényesen nem tilthatja meg. Ha meg egy trehány bérlő kiköltözés után nem jelentkezik ki, ezt a tulajdonos is megteheti helyette - ennyi rizikó hadd legyen már a bérbeadásban. Havonta beszedni a pénzt, az nagyon megy, de egy pici utánajárás az már derogál, mi?
Sajnálatos, hogy a hivatalok (törvényellenesen!) összejátszanak a bérbeadókkal, amennyiben a bejelentkezéshez nem elégszenek meg a bérleti szerződéssel, hanem tulajdonosi aláírást követelnek meg.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!