Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Szerintetek drágák manapság...

Szerintetek drágák manapság az albérletek? Mindenki sír, hogy fuuh el kell költözni, itt nem lehet megélni. Pofátlanság ami megy. Ez milyen egy ország. De a bérleti díjakat a piac szabályozza nem?

Figyelt kérdés
Azt mondják minden annyit ér amennyit adnak érte. Ti mit gondoltok erről? Van hibás? Politika? Emberek?

2023. márc. 22. 15:48
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%
14 vagyok. Nem csupán az ingatlanpiacra értettem a kommentem, de ne politizáljunk. Igen, sírni gáz, de az méggázabb, hogy évek óta csak külföld az alternatívája a fiatalok jó részének, ha szeretnének normális életszínvonalon élni.
2023. márc. 23. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
58%
Van fizetőképes kereslet. 200 ezerért meghirdetett lakásomra özönlöttek az érdeklődők, és az első megtekintő kivette. És még így is olcsón adtam.
2023. márc. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
91%

#21

Miért kell egyáltalán léteznie ilyen alternatívának?


Simán csak arra a pontra kellene eljutni, hogy igenis egy embernek több lábon kell tudnia megállni. Rosszul fizetnek a szakmádban? Tanulj mást.. ne külföldre menekülj mosogatni. 5-10 év múlva pont ugyanilyen szarul fog keresni itthon a gyárban.

Hosszútávon kellene gondolkozni, nem rögtön alternatívákban gondolkozni.

2023. márc. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

23# Igaz, de ha körülnézel hogy él nyugatabbra egy egyszeri munkás, mérnök, orvos, tanár, akárki és hogy él nálunk, az szerintem nagyjából a tragikomédia kategória.

És nem, nem megoldás, hogy legyen mindenki hiányszakmában dolgozó egyén, ami mellesleg jól is fizet, mert ha mindenki ezen irányokba orientálódik, egyrészt már nem lesz olyan jól fizető hiányszakma, másrészt rombadől a gazdasági/társadalmi rendszer.

Mérnök páros vagyunk, itthon. Jól élünk, nem panaszkodunk. A mégtöbbért nem megyünk külföldre, de attól még szomorú látni, ami ebben az országban történik. Tanárokra, orvosokra, ápolókra, dajkákra, pékekre, takarítókra, szemétszállítókra stb. szükség van. Nem mondhatod, hogy mindenki tanuljon mást és ne panaszkodjon, (avagy ne meneküljön külföldre).

2023. márc. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

#24

Persze, bár az általad felsorolt szakmák közül sok itthon is jól él. (Már az első példáidra gondolok)

Sajnos ez főleg ugye a magán szférában igaz itthon, de tőlünk nyugatabbra azért sokkal fejlettebb, sokkal “tágasabb” államkasszával rendelkező országok vannak.

Egyértelmű, hogy van hova fejlődni, de a nyugatozás mellett lehetne keletezni is, úgy pedig már rögtön nem félig üres, hanem félig tele az a bizonyos pohár.


Továbbá szvsz, amíg az üzemanyagáras sztorihoz hasonló dolgok vannak itthon (gondolok itt arra, hogy amint drágább lett nyugaton a benzin, mindenki elkezdte azt skandálni, hogy bezzeg Amerikában olcsó), addig fejben kellene először fejlődni, mert az emberek nagy százaléka, a hozzáállása és a befektetett energiája alapján meg sem érdemli, hogy jobban éljen. Sajnálom azokat, akik kitörnének a “magyar” valóságból, a folytonos mások hibáztatásából, és mégsem jutnak előrébb, de én személy szerint azt tapasztalom, hogy egyre többen jutnak feljebb azok közül, akik tényleg élni, és nem túlélni szeretnének.

2023. márc. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim válasza:
80%

A 6-os tényleg valami extrém csőlátású.

Csak a bérlők oldaláról nézi. Nem korrekten szabályozni akar hanem a bérlőket előnyös helyzetbe hozni a tulajok kárára.


Azokat a bérlőket akik sokszor így is aránytalanul előnyös helyzetben vannak a bérbeadókkal szemben.

2023. ápr. 8. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!