Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Szerintetek drágák manapság...

Szerintetek drágák manapság az albérletek? Mindenki sír, hogy fuuh el kell költözni, itt nem lehet megélni. Pofátlanság ami megy. Ez milyen egy ország. De a bérleti díjakat a piac szabályozza nem?

Figyelt kérdés
Azt mondják minden annyit ér amennyit adnak érte. Ti mit gondoltok erről? Van hibás? Politika? Emberek?

2023. márc. 22. 15:48
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
8-as ezt azért gondolod végig szerintem mégegyszer. Kevés a kiadó lakás, és vegyük el a kedvét a tulajdonosoknak a kiadástól? Így csak kevesebb lakás lenne a piacon és nagyon drága lenne a bérlés. Pénzügyi területre szerintem ne menjél dolgozni :D
2023. márc. 22. 21:18
 12/26 A kérdező kommentje:
Ja bocsi, a vessző zavart meg! Így már értem és jogos!! :)
2023. márc. 22. 21:19
 13/26 anonim ***** válasza:
76%

tulajdonos szemszögből nézve, nehogy már az albérlő akarja megmondani mennyiért adja ki valaki a lakását.

A lakás bérlés nem alanyi jogon jár, tehát nem is kötelező, és nem is kötelezhető erre senki sem.


Ha itthon nem megy, külföldön 4-5 év alatt össze lehet szedni az önerőt! A havi törlesztő pedig valószínűleg kevesebb lesz mint az albérlet.


Nekem 50000el kevesebb!!!


De persze szidi a rendszert, sírni könnyebb mint kimozdulni a komfortzónából...

Öcsém itton 300000 nettót keresett szakácsként túlórákkal. Ausztriába activitizve, mert csak kösszönni tud németűl meg 3200 eurót! Ebből havi 2000et félre tesz!

A mosogatók 1800 eurobol 800-1000 között (3-400000ft).

Öcsém 2 szezonba, ami 1 év 20000 eurót tesz félre, itthon a maradék 2 hónapban futárkodik.

Ez 5 év alatt ~40 millió, viszont 2 év után már tud építkezni

2023. márc. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
45%
13# Ez rendben. De tényleg az lenne a normális, hogy "el lehet menni külföldre, ha nem tetszik"? Éppen az a baj, hogy mi, a rendszerben élők, nem összezárunk és kiállunk azért, hogy ilyen ingatlanárak, bérleti díjak és alapvetően ilyen infláció mellett lassan már korrekt fizuból is vegetálni lehet csak, hanem kijelentjük, hogy sírni könnyű, húzzál külföldre, vagyis széthúzunk. Szerintem gáz, hogy csak ebben látnak a fiatalok már kiutat és lehetőséget, mégha sajnos meg is értem.
2023. márc. 22. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
8%
Amiket a 6-os pontban leírtam, azok mind tőlünk nyugatra létező szabályok (nem feltétlen minden szabály mindenhol) és ezek végül működő albérlet piacokat eredményeznek.
2023. márc. 22. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
81%

Jelenleg egy 53 négyzetméteres panelt adok ki 150 ezerért. Ha valaki szabályozná, hogy csak 100 ezerért adhatom ki akkor inkább nem adom ki. Az árakat jobb ha a piac határozza meg.


Soha nem volt gond a bérbeadással. Mindig találtam bérlőt. Tehát van fizetőképes kereslet. Lehet valakinek ez az összeg megfizethetetlen míg másnak meg aprópénz.

2023. márc. 23. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
14-es és ezt hogyan képzelted el? Az emberek belázadnak és azt mondják mostantól nem fizetünk ennyit egy lakásért? Akkor a főbérlő meg nem adja ki és mehetsz a híd alá. Vagy vegyük el attól akinek van és adjuk oda a rászorulóknak? Pár éven belül újra egyenlőtlenségek lennének… Szerintem pont az a gond, hogy sírnak az emberek, de nem tesznek semmit. Aki kimegy külföldre, legalább nem mástól várja a megoldást, hanem tesz a saját boldogulásáért. Bár azt hozzáteszem, hogy - mint több évet külföldön dolgozó/élő - ma sokkal nehezebb kint félretenni, és abból itthon valamit venni. Ez 10 éve gyerekjáték volt, ma már nem keresel ott sem annyit, és ha nem kapsz lakást, illetve kaját akkor a vége pár száz € lesz.
2023. márc. 23. 05:03
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

Az alapoktól kéne kezdeni... Tulajdonos van nem pedig főbérlő!

A szabályozás nem mindig jó annak aki fizet, erre egy példa a taxisok. Az mennyire olcsó szerintetek? Alapdíj, km, stb. Reális?

2023. márc. 23. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

13+

Én keresek itthon annyit, hogy ne kelljen kimennem dolgozni és már szerencsére van házam.

Ha a mostani munkahelyem sok éve nem jön össze, már valószínű én is ausztriába lennék, vagy Írországban lennék.


Az a lakás árak magasak, csak a bérek alacsonyak átlagosan nézve, amihez hozzájönnek a magas járulékok, adók stb.


Én személy szerint egyetlen olyan opciót látnék, ami nem az államot és a tulajdonosokat akarja megnyírbálni, az s normálisan működő szakszervezet!


Ha van egy jól működő nagy költségvetésből dolgozó ilyen egyesület, akkor az küzd az érdekekért, erre sajnos az országban jelenleg egyetlen ilyen példa van az Audi Hungária Független Szakszervezete! Nem audis vagyok, de ezek az emberek kiharcolják a jó bánásmódot, a jó fizetéseket!!!

Nyugaton ez egy bevált működő módszer, ami jó ebben, hogy magyarországon is megvan a jogi háttere!

2023. márc. 23. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%
A főbérlőt felesleges szabályozni mivel az esetek 99,9% abban a tulajdonos adja ki és nincs főbérlő
2023. márc. 23. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!