Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérletnél mire figyeljek?

Albérletnél mire figyeljek?

Figyelt kérdés
sziasztok a napokban fogok albérletbe költözni (ez lesz az első albérletem) és tudnátok segíteni, hogy mire figyeljek oda pl én csak ezt találtam: a közüzemű órák állásának fényképes rögzítése, köszönöm.
2022. aug. 18. 19:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%

- Szimpi legyen, akitől kiveszed

- Legyen szerződés

- Ne járjon rád időnként a főbérlő

- Ne a földszinten, a bejáratnál legyen (mindent fogsz hallani)

- Minden hibát, ami van az albérletben, fényképezz le, amikor kiveszed.

2022. aug. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
96%
beköltözés elött leltárt venni fel a lakásról, meg az esetleges hibákról
2022. aug. 18. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
60%

Első dolog beköltözés után: zárcsere! Kulcsot nem kell adnod senkinek. Megtiltani nem lehet. Hisz az jogszabáyellenes lenne és érvénytelen.


Áramhálózat biztonságos-e érintésvédelmi szempontból. FI-relé van-e,működik-e.

Gázhálózat állapota,nyíltégésterű cirkó illetve konvektor(a parapetes az nem számít nyíltnak) elég veszélyes. CO riasztó, füstérzékelő

2022. aug. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
a zárat én is kiakarom mindenképp cserélni de a cseréről nem kell szólnom a tulajnak?
2022. aug. 18. 21:30
 5/12 anonim ***** válasza:
87%

NEM; nem kell szólni neki, mert egyrészt nem mehet be az engedélyed nélkül és akkor is csak úgy, ha te is ott vagy, másrészt amíg te laksz ott, addig te vagy a kizárólagos lakáshasználó. Viszont amikor kiköltözöl, vissza kell tenni az eredeti zárat, az ugyanis a lakás része, amikor nem lakik benne más, mint a tulaj.

A tulaj nem tiltakozhat, erre törvény van, szóval ehhez semmi köze.

2022. aug. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
rendben köszönöm
2022. aug. 19. 08:01
 7/12 anonim ***** válasza:
30%
Ha tuzkar van vagy omlik a falbol a viz,a tulaj csak ugy tud segiteni,ha van kulcs ES kozel lakik. Ennyi. De ez nem gyakori.
2022. aug. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
83%

Ilyenkor nem a tulajnak kell segítenie, hanem kihívni a tüzoltókat, akik be tudnak menni.

A legtöbb esetben ugyanis a tulaj nem ott lakik, mire odaérne, addigra mát megvan a kár, másrészt úgysem tud semmit tenni.

2022. aug. 20. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
77%
Előttem jókat írtak, de a legeslegfontosabb kimaradt. Ellenőrizd a földhivatal oldalán, hogy valóban az adja ki, akinek joga (tulajdon/haszonélvezeti) van rá.
2022. aug. 20. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
45%
Szerződésben is benne van sokszor, hogy cserélhető-e a zár vagy sem. A szerint kell eljárni. Az időszakos ellenőrzés is benne van, mehet-e a talulaj vagysem nélküled. Ha nincs akkor legyen benne ez mindenki érdeke.
2022. aug. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!