Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mindegyik albérletnél kell...

Mindegyik albérletnél kell munkaviszony?

Figyelt kérdés

Ez hogy van az albérleteknél?

Ha rendesen tudja valaki fizetni akkor is munkaviszony kell legyen?



2022. jún. 23. 09:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Nagyon sok helyen nem kell.

Ezt biztosíték képpen szokás kérni, de ha van szerződés, ami garantálja, hogy ki lehet téged tenni nem fizetés esetén, akkor nem kell.

Egyébként az egyetemistáknak sincs munkaviszknya, mégis találnak albérletet.

2022. jún. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell.

Van, aki látni akarja, miből fogod tudni fizetni, de elterjedtebb, hogy közjegyzői kiköltöző nyilatkozatot írsz alá, és szerződést, hogy 1 évet mindenképp ki kell fizetni.

Magyarországon.

(Egyetemistáknál sokszor ki szokták kötni, hogy a szülő szerződjön, hiszen ő állja a költségeket.)

2022. jún. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
88%

Dehogy. Diákok akkor szerinted hogy vesznek ki albérletet? (És nem, nem is a szüleiktől kérnek.)


De velem olyan is volt már, hogy épp külföldön töltött évek után jöttem haza és albérletbe mentem. A számlámon ott volt a soktízmilliós megtakarítás, de munkám nem volt. Beb*@szott volna, ha azért nem adnak ki nekem egy albit, mert nincs munkám, közben meg ott van egy-két lakás ára a számláimon.

2022. jún. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
87%
Tölem csak megkérdezte, h hol dolgozom, de hát azt mondok amit akarok, mert nem kért papirt rola. Sőt, soha nem kértek tőlem.
2022. jún. 24. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Tőlem még sosem kértek ilyet. Egyetemista vagyok amúgy, mindig velem is szerződtek.
2022. jún. 30. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
4 különböző albérletben éltem, szinte végig egész huszonéves koromban. Sosem kértek tőlem jövedelemigazolást, vagy bankszámlakivonatot, semmi ilyesmit.
2022. jún. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!