Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ha a tulaj levont a kaucióból...

Ha a tulaj levont a kaucióból akkor arról köteles-e számlát bemutatni a bérlőnek?

Figyelt kérdés
Egy tv távirányító burkolata tört el és erre hivatkozva vonta le az összeget.

2021. nov. 29. 16:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%

Nem köteles, hiszen nem csak számlaképesen lehet eladni.

De nem hiszem, hogy újonnan is több lenne az új távirányító, mint 10 000 Ft, használtan meg...

De a bérlő is megvehette volna.

Én bérbeadóként biztos nem rohangáltam volna ezért, a bérlőnek dolga pótolni, ami tönkrement, és rendszerint ő is visel gondot a saját lakásában a saját környezetére - rendszerint ennek megfelelően vannak beárazva a hosszú távra kiadott lakások. sokszor a bérbeadó nem is a közelben lakik, vagy más hivatása van, vagy az egészségi állapota nem olyan jó, pl. az életkora miatt.


Szóval nem tudom, miért gond ez, a lakhatás, ingatlan és ingóság karbantartása rengeteg költséggel jár, egy ekkora tétel semmi.

2021. nov. 29. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%
Mennyit vont le a tv szabalyzo miatt??
2021. nov. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%
Nyilván nem vont volna le egy fillért sem, ha magadtól kicseréled amit összetörtél.
2021. nov. 29. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Egy évig laktuk a lakást. A beköltözésünkkor már voltak kisebb-nagyobb sérülések a lakásban amiket képekkel dokumentáltunk is felé. A távirányítót sem mi törtük össze, már volt rajta egy kezdetleges repedés ami a használattól tovább repedt. Ezt is jeleztük neki, de akkor csak legyintett rá. Most a költözés során minden ránk próbált verni. A távirányítót nem tudtuk neki bizonyítani, hogy nem mi törtük össze. A kaucióból lelaktuk az utolsó hónapot, erről a tulaj döntött. A fennmaradó kb 40 ezer forintot nem kaptuk vissza mert nem az ő elképzelése szerint volt kitakarítva a lakás, pl pókhálós volt a szekrény mögötti rész (pedig sokkal tisztábban adtuk át mint ahogy megkaptuk) ezért levonta a takaríttatás+ a távirányító költségét, de semmiről nem számolt el velünk.
2021. nov. 29. 19:02
 5/11 anonim ***** válasza:
63%

Értem.

Hibásak vagytok ti is, hogy belementek olyan helyzetbe, hogy semmiről nem számol el veletek.

Ezt így 1 év elteltével késő felhánytorgatni, hiszen partnerek voltatok benne.

Meg lehet úgy egyezni, hogy ti pótoljátok, amiket kifogásol és kitakarítotok.

De én nem gondolok komoly összegnek 40 000 Ft-ot se, részetekről sokkal előnyösebb elengedni ezt a 40 000 Ft-ot, mint mindent megcsinálni, minden részlettel foglalatoskodni.

Persze nem tudom, milyen ingatlanról van szó, ha 1 havi kaució 40 000 Ft, de egy normális polgári lakókörnyezetnél ez minimális összeg.

Nálam minden előre le van írva a szerződésbe, és menet közben is minden hónapban beszélünk a lakásról, nem év végén derül ki.

Remélem...:)

2021. nov. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
A kaució 200 ezer forint volt, amiből lelaktuk az utolsó hónapot és így maradt nagyjából 40 ezer forint. Elengedtük ezt az összeget, mert látszik a tulajon, hogy csak kötekedni akar. Csak szimplán az érdekelne, hogy ezeket a levonásokat számlákkal dokumentálnia kell-e felénk?
2021. nov. 29. 19:19
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

"A kaució 200 ezer forint volt, amiből lelaktuk az utolsó hónapot és így maradt nagyjából 40 ezer forint."


Na, ez hogy jött ki?:))

Tehát hogy levont 60 000 Ft-ot károkra és 40 000 járna vissza?

2021. nov. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
A 200 ezer forintból lelaktunk egy hónapot, ami lakbérrel, rezsivel és közös költséggel nagyjából 160 ezer forint. Így maradt a 40 ezer. Ezt az összeget vonta le a “károkra”.
2021. nov. 29. 19:33
 9/11 anonim ***** válasza:
80%
Nem tudom a választ, viszont én is azért félek több százezer ftot kifizetni kaucióra, mert valahogy nem mindenkinek akarodzik visszaadni, és jönnek a hülye indokok. Mint pl. ez is. Távirányító meg pókhálós szekrényháta 40 ezer Ft.
2021. nov. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
53%

Maskor elore kerdezd meg,h jo lesz-e ugy a takaritas,nezze meg elore,mert akkor inkabb meg takaritotok,csak ne kelljen miatta fizetni.


A taviranyitot meg kellett volna venned. Mediaba univerzelis kb 2-4000 huf lehet.

2021. nov. 30. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!