Ékezetes billetyűzet kérdése:
Egy háznak két tulajdonosa van, az egyik tulajdonos a házban él. Kötelezheti-e a másik tulajdonos, hogy bérleti díjat fizessen?
Figyelt kérdés
2021. nov. 14. 14:43
2/10 Szabi15 válasza:
Mii? Nem vagyok jogász de szerintem nem.. semmi értelme nem lenne ennek. Várj mêg meg egy pár választ szerintem.
3/10 anonim válasza:
Szerintem csak akkor,ha hívatalosan is meg van osztva a ház,és használod az övét is .
4/10 anonim válasza:
Pontosan a kérésre válaszolva: magánszemély nem kötelezhet másik magánszemélyt semmire osztatlan közös tulajdon esetén, kötelezni csak bíróság tud, ha felperesként a tulajdonostárstól bérleti díjat akar kapni és ebben az ügyben kéri a bíróságot a peres eljárás során. Ehhez azonban előbb dönteni kell a tulajdon megosztásának kérdésében is, aminél már műszaki szempontok is felmerülhetnek. Magyarán: egyezzenek meg egymással békében a tulajdonostársak.
5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
#4. Világos :) Pontosabban: van-e jogalapja bérleti díjat kérnie az egyik tulajdonosnak a másiktól ilyen esetben?
2021. nov. 14. 16:17
6/10 anonim válasza:
A kérdező nem tesz említést az osztatlan közös tulajdoni jogról, tehát úgy vélem, hogy van egy ház (ingatlan), ami két személy között 1/2-ed - 1/2-ed hányadban van osztva. Ha netán nem ilyen hányadban, akkor is a saját hányada nagyságában követelheti a bérleti díjat. Ha nem fizet, akkor rosszhiszemű használó.
7/10 anonim válasza:
Joga van kerni,tobblethasznalati dij a neve.Keress ra a google-on.
8/10 xswerdy válasza:
természetesen igen, többlethasználati díjat kérhet. De a másik fél tehet egyéb javaslatot, pl. használati megosztást javasolhat.
9/10 Szabi15 válasza:
2/8 vagyok. Utána olvastam de ez alapján akkor követelhet többlet használati díjat, ha ő nem mehet be a lakásba/nem fér hozzá a saját tulajdon hányadához, tehát ha nem engeded be a saját felére. Ha bemehet bármikor akkor nem igazán.
10/10 xswerdy válasza:
Az kevés, ha joga van bemenni. Ha a másik fél azt mondja, hogy mondjuk a 2 szobából az egyik ott áll üresen, abba beköltözhet, meg a konyha és mellékhelyiségek közös használata is biztosított, akkor tényleg nincs többlethasználati díj. De ha mondjuk két testvér örökölte a házat, az egyik ott lakott a szülőkkel, és most az egészet belakja, akkor hiába van kulcsa a másiknak, nem tudja használni a tulajdonrészét, így jogos némi anyagi kompenzáció a többlethasználatért.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!