Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Tatán miért ilyen drága a...

Tatán miért ilyen drága a lakásbérlés?

Figyelt kérdés
2-300e Ft körül vannak a jobb lakások albérlet díjai, de van 500 felett is és szinte elhanyagolható kínálat van 120-150 körül. De miért ilyen drága Tatán? Vafy mindig is ilyen drága volt?

2021. szept. 16. 11:34
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
Hát ez tényleg fura... ki is veszik őket ennyiért?
2021. szept. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Tata mindig is drága helynek számított, mert

- gyönyörű természeti környezetben fekszik(vizek városa)

- ki sem kell mozdulni, minden van,

- munka vagy vásárlás szempontjából egy köpés Szlovákia és Ausztria

- minimális a cigány


Egyébként Tatán sem drágább a bérlés, mint bármelyik városban, ami nem fertőzött és nem lepusztult.

Persze a 3-4 szobás, 100+ m2-es luxus vadiújaknak itt is megvan az ára.

[link]

2021. szept. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyik ismerősömnek két darab 2-szobás panel lakása van bérbe adva. Mindkét bérlő havi 80-ezret fizet, az egyikük 2 gyerekkel. Nincs paansz senkire.
2021. szept. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
21%
2: Hát azért pont a duplája Budapestnek, na.
2021. szept. 16. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
7%
2: Mármint az ingatlan.com-on néztem a lakások árait 55 nm-ig, az a duplája Bp. belvárosnak.
2021. szept. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
60-70 nm újabb építésü az 250 től vannak. Nekem ez meglepően sok. Persze minden annyiba kerül amennyire a kereslet-kínálat beárazza.
2021. szept. 16. 14:22
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

#4-5

Akkor nagyon rosszul nézted!

Ott a link a 2-es válasznál ár szerint emelkedőn, csak meg kell nyitnod!

Egyébként küllemét, lehetőségeit, lakossági összetételét, élhetőségét tekintve Tata magasan veri Budapestet és ezt tősgyökeres budapestiként és bérbeadóként mondom neked.

2021. szept. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
92%

Tatán nőttem fel, most Budapesten élek.

Szerintem elég egyértelmű, relatív miért drága: elég szép, élhető város, számos bevásárlási lehetőséggel - na jó, ruházati üzletek terén még van hová fejlődnie. Ha valaki nem talál a közelben állást, egy órán belül elérhető Budapest és Győr, ahol már számos állas közül lehet válogatni.

Egyébként enyhe túlzás amit írtál, mert inkább budapesti vagy valamivel az alatti árak vannak - nyilván átlagár, budai elit kerületek jóval magasabbak. Mindezt onnan tudom, hogy az öcsém nemrég keresett Tatán albérletet én pedig Budapesten (pontosabban Budán). Ők 20 ezerrel olcsóbban bérelnek egy közel azonos méretűt, azonban míg az enyém kb a 90-es években lett utoljára felújítva és üres (kivéve egy retro Vesta tűzhely) az övé felújított és gépesített, bútorozott. Inkább mondjuk azt, hogy Tata jóval kisebb, tehát kevesebb a kínálat is.

A közeli falvak viszont olcsóbbak, ha drágállod, érdemes körülnézni arra is.


Én mostanában az eladó házakat nézem Tatán, országos átlagban sajnos azok is rendkívül drágák.

2021. szept. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
120ert is tudsz lakást berelni
2021. szept. 17. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!