Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Szerinted olcsón adod ki a...

Szerinted olcsón adod ki a lakásodat albérletbe?

Figyelt kérdés

Egyre drágábbak az albérletek.

Talán a kialakult helyzet (covid) miatt, talán kicsit csökkentették az árakat, de amint helyreáll a rendszer, azonnal ismét felemelik az árakat.

Véleményem szerint a fizetésekhez képest aránytalanúl drágák az albérletek.

Sokfelé vélemény született már a kiadók és a bérlők részéről és általánosan a piacra van fogva az árak emelkedése.

Draga az albérlet, vagy mégsem?



#Drága az albérlet vagy mégsem?
2021. máj. 31. 02:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az albérlet mindig annak drága, aki nem tudja megfizetni, mert nem keres hozzá eleget. Sokan egy buszbérletet is drágának tartanak.
2021. máj. 31. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy te csak az egyik oldaláról, a bérlői oldaláról látod a dolgokat. Olvastam az előző kérdéseid. Úgy állsz hozzá, hogy a "semmiért adnál ajándékba a bérbeadónak pénzt". Nem a semmiért adod. A lakásért adod, amit a bérbeadónak kötelessége rendben tartani. Te nem látod a bérbeadással járó kiadási oldalt. (Az a bérbeadó, aki nem látja a bérbeadás kiadási oldalát, attól menekülj te is, mint bérlő)

Amúgy konkrétan a kérdesedre válaszolva: én 2 lakást menedzselek, adok ki. Az egyik most piaci ár alatt van kiadva. 55 nm-es, 2 hálószobás, étkező konyhás lakás, erkéllyel Zuglóban havi 120ezerért van most kiadva. Símán ki tudnám adni 140-150ezerért is. De megbízható bérlő lakik benne évek óta, rendesen fizeti az albi díjat és a rezsit, és ha bármi gond lenne a lakásban, rögtön szól. (Mert igen, a lakással adódhatnak gondok. És ilyenkor nekem, mint bérbeadónak lépni kell. Ami járhat kiadással is. Pl: vécétartályt kellett cserélni. Megvettem a vécétartályt, és kellett hívnom egy mestert, aki kicseréli. Ha bármihez mester/szerelő kell, 20ezer alatt már rá se köpnek a lakásra. És akkor az ember ne kapjon szívrohamot az áraiktól...) A szememben a megbízható bérlőnek van piaci értéke, neki ezért adom piaci ár alatt a lakást. Egy vadidegennek nem adnám ki ugyanennyiért. Egy másik lakást is menedzselek, az vmivel kisebb, 37 nmes, de abban is van másfél szoba, és egy 6 nm-es konyhácska. Az most áll felújítás alatt. Ha a férjem nem tudna glettelni és festeni, akkor csak munkadíjra minimum 1 misit kellett volna otthagyni egy festőnek. Burkolót fogadtunk. Kb 10 nm-en kellett csempét és járólapot cserélni. Csak a munkadíjuk volt 640ezer forint, számla nélkül. Számlával dobj rá 27%-ot. (Mondjuk előny, hogy mi csak a csempét és járólapot vettük meg. Minden egyéb segédanyagot: csemperagasztó, padlopon - ők hoztak. És az is benne volt ebben az árban. Szépen dolgoztak). Ezt a lakást már piaci áron szeretném majd kiadni a felújítás után. Az az árkategória, amiben te gondolkodsz (havi 50ezer forint), az Budapesten csak szobára elég. Mostanában láttam pár minigarzonos hirdetést, de ott is elkérnek 80ezer forintot. Plusz rezsiköltség. Sikeres lakáskeresést!

2021. máj. 31. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Minden egyes hónap nekem gyakorlatilag talált pénz. Még mindig nem kötelező kiadni. Amíg van olyan, aki havi 130ért kiveszi addig hülye lennék nem ennyit elkérni. Ha nem lenne rá egyáltalán érdeklődő max akkor gondolkoznék el az ár lejjebb vitelén.
2021. máj. 31. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Újpesti 51 nm-es felújított panelomat havi 150 ezerért adom ki éves szerződéssel. Két éve ugyanaz a bérlőm. Szerintem piaci áron adom ki a lakásomat.
2021. máj. 31. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Piaci áron adom ki: 37 nm, 110 ezer/hó, Budapest. Felújítva, klímával kapta meg, vigyáz is rá.

Egyetértek az előttem szólóval: annak drága, aki nem tudja megfizetni.

2021. máj. 31. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
87%
Kérdező, ne haragudj, de teljesen mindegy, mi a te véleményed az albérlet-árakról, ettől nem lesz olcsóbb. Még ha örökölte is valaki a lakását, azért valaki más megdolgozott, ráadásul karban is kell tartani. Én elhiszem, hogy frusztrál, ha nem tudsz magadnak lakást venni, de gondolj bele: ha nem lennének magán-lakáskiadók, neked nem lenne hol lakni.
2021. máj. 31. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
6%

"Az albérlet mindig annak drága, aki nem tudja megfizetni, mert nem keres hozzá eleget. Sokan egy buszbérletet is drágának tartanak."


Az hivatalos bruttó átlagbér több mint kétszeresét keresem nettóban, de szerintem is irreálisan drágák az albérletek. (Amik igazából a mesterségesen, államilag kitartott ingatlan és építkezési árakból erednek.)

2021. máj. 31. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!