Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ausztriában hány ember lakhat...

Ausztriában hány ember lakhat 1 szobás lakásban? SOS , van korlátozva?

Figyelt kérdés
Barátnőm egy kis 1 szobás albérletben lakik kint és én szívesen kikoltoznek hozzá, de a tulaj elég rosszfej ember, több rossz húzása mellett azt állítja törvények és szabályok tiltják hogy ketten legyünk ott bejelentve, helyette jó drágán egy másik lakását adná ami ráadásul félig putri allapotu. Szerintem átverés és kihasználja hogy jaj "magyarok vagyunk és jaj úgyse értünk ilyenekhez", én a neten nem találtam semmi hasonlót hogy pl minimum négyzetméter lenne előírva... Kérlek aki kompetens a kérdésben segítsen nekunk, előre is köszönöm!
2021. ápr. 28. 21:36
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
100%
Ha a piaci árnál olcsóbban akarsz albérletet, annak mindig lesz valami hibája. Keress egyből olyat, ahol normálisan tudsz lakni. Igen, drágább, mint egy csövestanya, de mit vársz? Egy bútorozott is drágább, mint egy bútorozatlan, még ha a bútor csak egy szekrényt jelent is.
2021. ápr. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
100%

Ha valóban felújítjákakkor havi 75 euro plusz szerintem apróság....


Én tuti nem laknek csedva helyen... sütő... egyebek nélkül!

2021. ápr. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
Egy kétszobás lakás bérleti díja nem duplája az egyszobásnak, kb 10-20 % a többlet.
2021. ápr. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
66%

Kérdező erre ne is gondolj, Ausztriában nincsenek lelakott olcso lakások, Ausztriában nagyon szigorúak a szabályok.


Ha mégis találsz én biztos nem raknek egy centet sem egy lelakott lakásba, erre vár a tulaj, találjon valami madarat aki felujítja az ő házát méghozzá ingyen (Mármint ha lenne ilyen, de tudjuk Ausztriában nincsenek ilyenek)

Semmiképp se költsd saját pénzed más lakására. Mármint a lakbéren túl.

2021. ápr. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
100%

34, olvasd el újra!

Nem a bérlőkkel akarják megcsináltatni, hanem a tulaj. Ezért kérne egy évig kicsit magasabb bérleti díjat.

2021. ápr. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 A kérdező kommentje:
Komolyan egy nagyobb hely (ami nekünk ha jól értem egy nappali és külön szoba , így szabályos lehetne ha jól értem ) kb csak 20%kal kerülne többe? Én azt képzeltem legalább kétszer annyiba kerül, vagy meg kicsit többé
2021. ápr. 29. 22:28
 37/44 anonim ***** válasza:
75%
Könyörgöm, miért nem kattintasz egy ingatlanos oldalra??
2021. ápr. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
100%
A lakás bérleti díja nem egyenesen arányos a nagyságával. Ez nem osztrák sajátosság, Magyarországon is így van, sőt a legtöbb általam jobban ismert országban. Vagyis a kétszobás nem kerül a duplájába, három szobáért arányosan még kevesebbet fizetsz. Persze ezt nem lehet egy az egybe kijelenteni, nagyon sok mindentől függ, ugye elhelyezkedés, mikori építésű, milyen felszereltséggel...
2021. ápr. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:

Konkrétan egy példa az árakra (habár nem az, amit keresel), egy kétszobás lakás havi bérlete 800 Euró, egy háromszobásé meg 900, ugyanabban a házban. (A lányomék most költöztek oda)


Ebböl is láthatod, hogy eggyel több szoba nem sok árkülönbséget jelent.


Persze, ha az egyszobás 20 négyzetméteres lyuk, a kétszobás meg 56 négyzetméteres lakás sokkal jobb helyen, akkor nagy különbség lesz, de föleg az alapterület meg a környék miatt.

2021. ápr. 30. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:

Kérdező, konkrétan melyik városban/faluban kerestek...???

Mert akkor célirányosan lehetne rákeresni, hogy egy akármilyen kicsi, de kétszobás mennyivel lenne drágább. Tuti, hogy nem a duplája, ahogy már az előttem szólók is leírták.

2021. ápr. 30. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!