Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ausztriában hány ember lakhat...

Ausztriában hány ember lakhat 1 szobás lakásban? SOS , van korlátozva?

Figyelt kérdés
Barátnőm egy kis 1 szobás albérletben lakik kint és én szívesen kikoltoznek hozzá, de a tulaj elég rosszfej ember, több rossz húzása mellett azt állítja törvények és szabályok tiltják hogy ketten legyünk ott bejelentve, helyette jó drágán egy másik lakását adná ami ráadásul félig putri allapotu. Szerintem átverés és kihasználja hogy jaj "magyarok vagyunk és jaj úgyse értünk ilyenekhez", én a neten nem találtam semmi hasonlót hogy pl minimum négyzetméter lenne előírva... Kérlek aki kompetens a kérdésben segítsen nekunk, előre is köszönöm!
2021. ápr. 28. 21:36
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
16%

#17: PONTOSAN!


"Az, hogy vannak illegális "embertárolók", teljesen más téma."


Az illegális szektorra hivatkozva tök fölöslegesen próbálják itt egyesek szajkózni, hogy de pedig ők tudnak olyanról, hogy.....

2021. ápr. 29. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
100%

Ausztriában, Németországban sokkal komolyabb a lakás bérbeadásra vonatkozó szabályozás, mint nálunk. Mind a bérbeadó, mind a lakásbérlő vonatkozásában.

A normakövető polgárok nem kockáztatnak hatalmas büntetést, hogy tömegszállásként működtessék a kétszobás lakásukat.


Eleve nem is lehet 30 m2-nél kisebb lakást építeni, Bauordnung!!!

[link]

2021. ápr. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
79%

Ember én kb 5-10 albérletben laktam barátnőmmel ahol nem volt külön szoba csak egy közös, sőt más szobák is voltak más párokkal egy azon lakáson belül. Mi ebben a hihetetlen? Akkor szerencsés körökben mozogtok, de nagyvárosokban tök elterjedt dolog, amikor párok vagy munkások LEGÁLISAN kivesznek többen olyan házat ahol nincsenek üres szobák, hogy ez a nonszensz hülyeség miszerint a törvény írja, hogy mindenkinek külön szoba kell be legyen tartva. Nincs ilyen törvény, vannak törvények a tömegszálláss ellen, de ahhoz már brutál sok ember kelljen összezsúfolva lennie. Amúgy Bécsben nincsenek bevandorlók meg Kalkuttai állapotok? Dehogynem. És vannak tulajok, akik direkt erre mennek, mert többet tudnak zsebre rakni. És hidd el le is adóznak utána persze nyilván vannak feketén is kiadó albérletek.

De a legrosszabb az önkormányzati házak oda is be szoktak zsufolni hatalmas családokat szociális alapon, arra nem mondhatod, hogy illegális.

Elhiszem, hogy sokaknak elképzelhetetlen, de ez van. Saját bőrömön tapasztaltam kind az itthoni mind a londoni példákat.

2021. ápr. 29. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
77%

23: te is az illegális, vagy min. szürke szektorról beszélsz....


Bárki kereshet ilyet, szíve joga.... De a kérdező problémája full legálisan kiadott lakást (törvénytisztelő bérbeadót) érint - AUSZTRIÁBAN!


Nem értem, minek cibálsz ide londoni példákat...????

2021. ápr. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
75%

"De a legrosszabb az önkormányzati házak oda is be szoktak zsufolni hatalmas családokat szociális alapon"


Lássuk, mutass erre konkrét példát! Ausztriában...

2021. ápr. 29. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
8%

Olyan mindegy Anglia vagy Ausztria nyugat Európában ezen semmi meglepő nincs. Egy átlag angol lakásügynökségbe bemennénk 4-en heteró férfiak, hogy nekünk kell egy két duplaszobas lakás négyünknek akkor ha megvan a pénz és megvannak a kellő papírok csak azt kérdezné az ügynök mikor tudunk költözni, ennyi. Max kis felárat kér mert 4-en vagyunk. És így tős-gyökeres helyiek is élnek, nem csak bevandorlók. Ez a helyzet sajnos bár ne így lenne.

Magyarországon lehet nehezebb lenne mert a magyar tulajdonosok saját értékként gondolnak saját lakásukra ami ki van adva, nem pedig bizniszt csinálnak belőle és a profit mindennél fontosabb alapon adják ki akárkinek, mint sok nyugati ház. Ezt kellene a kérdező el is csinálnia.

2021. ápr. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
100%

26: NAGYON nem mindegy, hogy Ausztria vagy Anglia!!!


Ég és Föld!

2021. ápr. 29. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
29%
Ausztriát nem ismerem, de ott is 100% vannak viszonylag túlzsúfolt szerződéses albérletek
2021. ápr. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
87%

Ja, nem ismered, de 100%-ban biztos vagy arról...


Már ne is haragudj, de ez alsóhangon is komolytalan. :-D


Ismétlem: fekete/szürkezónára hivatkozni teljesen irreleváns - a kérdező nyilvánvalóan a törvényes zónán belüli bérbeadóval van kapcsolatban.

2021. ápr. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 A kérdező kommentje:

Hat akkor ha a nagyobb albérletet akarjuk gondolom dupla annyiba kerül a havidíja is :/

És arról mit gondoltok hogy van egy putri lakás, sütő sincs benne, ezer éves szar minden , viszont felajánlák hogy megcsinálnak ezt azt mielőtt átadják neked, viszont akkor pl 500 euró helyett egy évig te szépen 550 vagy 575 eurót fizess . Cserébe nem lesz csovesbanat, csak élhető . Pl barátnőm a kis lakásba úgy ment hogy itt sincs sütő stb, de plusz 15 euró /ho és kapott egy szekrényt . Persze a szekrényt hivatalosan nem kapja meg, szerintem az attól még a tulajdonose .

Vélemény? Tapasztalat?

2021. ápr. 29. 20:24
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!