Hogyan kell egy lakást kiadni albérletbe (szerződéssel, adózva, közüzemeket névre átiratva)? Mire kell figyelni? Aki gyakorlott benne, le tudná írni lépésről lépésre szájbarágósan?
Én sem leszek népszerű, de gyerekeseknek és kutyásoknak tényleg nem szerencsés, vagy maximum előre megszabott féltelek mellett.
A családoknál, ha esetleg gubanc van a fizetéssel, akkor nehezebb őket kitenni, mivel ugye a gyerekek nem maradhatnak fedél nélkül. Ha a kisebb a kölyök és egész nap visít, akkor szomszédok téged fognak b#sztatni. Általában előbb szólnak a tulajdonosnak, mert hogy azt már ismerik meg nem akarnak nyíltan az albérlővel veszekedni.
A kutyásokkal ugyanez. Ha a kutya napközben egyedül van szétrág mindent, ráadásul ugat, amit megint csak nagyon szeretnek a szomszédok.
+ ha bútorozott, gépesített a lakás arra is figyelj, mert én mikor először adtam ki az albit, akkor még nem gondoltam bele, hogy az ottani dolgok bizony tökre mehetnek. És mivel az ember más dolgaira kevésbé vigyáz, így hamar tönkre is mennek... A mosógép 3 hónap után megadta magát, aztán az albérlő szólt, hogy gyorsan vegyek másikat, mert a szerződésben benne van a mosógép és ő nem fog két hétig nélküle lenni, mire a szerelő eltudja vállalni. És mivel a szerződésben benne volt, hogy én biztosítom a mosógépet az albérlő meg minimálisan sem volt együttműködő, így vettem neki egy használtat...
Az albérlő "lottó ötös" az a külföldi egyetemista diák.
"Az albérlő "lottó ötös" az a külföldi egyetemista diák." - hát ezt se mondanám. Mindennek van előnye és hátránya is. Ők nagyon sűrűn cserélődnek. Tömegek jönnek 1 félévre, amivel szemben egy család esetleg évekig marad. Ezen kívül a nyár általában üresjárat. És hogy a szomszédok kire panaszkodnak jobban a zaj miatt, egy gyerekes családra, vagy pár külföldi egyetemistára, az sem egyértelmű.
Elsődlegesen a lakás adottságai határozzák meg, hogy ki legyen a célcsoport. A külföldi egyetemisták nagyon a belvárost kedvelik, azon kívül esélytelen nekik kiadni. Még aki külvárosi egyetemre jár (vagy akár Gödöllőre), az is a belvárosban akar lakni. A lakás beosztása se mindegy, egyetemistáknak minél több külön bejáratú szoba az ideális...
De a kérdésed nem a kinek, hanem a hogyan volt. Ebben is nehéz megmondani a tutit. Olvasgasd itt a régebbi bejegyzéseket. Hogy kell-e közjegyző, átírassuk-e az órákat... ezekben vannak érvek pro és kontra, nincs titkos recept.
20 éve vagyok bérbeadó és ezek a lényegesek:
- csak közjegyzői szerződéssel ellátott, KIKÖLTÖZÉSI ZÁRADÉKKAL szabad kiadni.
- nálam kutya-macska jöhet, de ez esetben +1 hó a kaució
- órákat nem íratjuk a bérlő nevére, mert akkor még felvilágosítást sem kapsz, hogy fizet vagy nem fizet, viszont a te órádat kapcsolják le, ha nem fizet. Aztán ha azt akarod, hogy működjön a szolgáltatás neked kell kifizetni, plusz ki és bekapcsolás ára.
- én diáknak nem adom a szünidő miatt, családnak meg az egyéb gondok miatt.
- nálam a 20 év alatt a középkorú, értelmiségi férfiak voltak a legkellemesebb bérlők.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!