Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérlő 3 gyerekkel,nem akar...

Loki69 kérdése:

Albérlő 3 gyerekkel,nem akar fizetni,már 4 hónapja,sem kikőltőzni.Van egy szerződésünk az albérlet kiadásáról.Mit tehetnék,hova fordulhatok?

Figyelt kérdés

2020. jún. 3. 21:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Írásban felmondasz. Egyidejűleg küldesz nekik fizetési felszólítást. Írásban. Ha akarod, fogadhatsz ehhez ügyvédet. De számolnod kell vele, hogyha színtiszta jogi útra tereled az ügyet, elhúzódik. Akár 1 év is lehet belőle. De akkor mindenképp ügyvéd.
2020. jún. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
68%

Olvastam itt, hogy vagy kikapcsoltatnak egy közművet, vagy beköltöznek melléjük.:)

Van, aki zárat cserél és kiteszi a holmijukat.

Ha van benn gép, bútor, amit szintén béreltek, azt elszállíthatod, eladhatod esetleg, hátha számít az is. Tehát rontsd a komfortjukat.

Volt tulaj, aki leemelte és elvitte a bejárati ajtót.:)

2020. jún. 4. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
30%
Az előző válaszoló által írt lehetőségek közül egyik sem legális.
2020. jún. 4. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
75%

Az komoly, hogy mit meg nem tesznek emeberek. Az ilyen mit hisz?


Nő vagy férfi? Ha nő akkor úgyse áll le keménykeni ha kiszórod a cuccait, ha férfi akkor meg mérlegeld, hogy erősebb-e nálad, de úgy jársz a legjobban, ha 2 haverodat magaddal viszed.


Gondolom a rezsit se fizetik, alsóhangon 600k-s károd van idáig, azt a pénzt már nem látod soha sajnos. Cselekedj.

2020. jún. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
52%
3: Mindegyik legális.
2020. jún. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
38%

Egyik sem legális.


"kikapcsoltatnak egy közművet" - birtokháborítás

"beköltöznek melléjük" - birtokháborítás, magánlaksértés

"zárat cserél" - birtokháborítás, magánlaksértés

"kiteszi a holmijukat" - birtokháborítás, magánlaksértés, lopás

"leemelte és elvitte a bejárati ajtót" - birtokháborítás, magánlaksértés

2020. jún. 4. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
47%
Jogos önvédelem, ami arányban sincs a károkozással.
2020. jún. 5. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
48%

6: És ha végrehajtó teszi ezt, az mért nem illegális?

Mert megvalósítja ugyanezt.

2020. jún. 5. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
72%

# 7

Hol van a jogtalan támadás egy ilyen helyzetben? Mert a jogos védelem csak ilyen esetben alkalmazható. Csupán az, hogy megkárosítanak, nem mentesít a büntethetőség alól.


# 8

Miért, ha a rendőr előállíthat, akkor már te is előállíthatsz bárkit? Ha a bíró ítéletet hoz, akkor te is hozhatsz? Komolyan úgy gondolod, hogy a jogrend így működik, vagy ez valami troll visszakérdezés volt?

A törvény speciális jogkörrel ruházza fel a végrehajtót. Kicsit mélyebben nézve: a végrehajtó akkor intézkedik, ha már valaki, aki erre jogosult (pl. bíróság) "igazságot tett", és nem a tulajdonos ütött a hasára, hogy ő most kilakoltat.

2020. jún. 5. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
24%

9: Hát mert ha én vagyok a tulaj, akkor én veszem fel és fizetem a végrehajtót, tehát az én megbízásomból dolgozik. Bemegyek a közjegyzői irodába és kiadom az utasítást végrehajtásra. Tehát akkor miben különbözik?


"ha a rendőr előállíthat, akkor már te is előállíthatsz bárkit?" A rendőr is az én hívásomra jön ki, én fizetem, nekem dolgozik. Ezen felül köteles vagyok bűncselekmény elkövetőjét a helyszínen tartani a rendőr kiérkezéséig.

2020. jún. 5. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!