Egy olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy a főbérlő kizárt az ingatlanból, ilyenkor mi a teendő?
Kiemelem a napi.hu cikkéből a lényeget!!!
"A felmondási tilalmat a kormány által a járvány hatásai által legsúlyosabban érintettnek vélt ágazatok - mint kereskedelem, turisztika, előadói, rendezvényszervezői szektor - szereplőire és az általuk kötött bérleti szerződésekre lehet alkalmazni. "
Aki ezt nem képes értelmezni, az ne kommenteljen!
Az illető se nem turisztikai se egyéb felsorolt jogalap esetében nem releváns!
Te magad keverted ide a felmondást a 11:20-as hozzászólásban! Holott végig a kilakoltatási moratóriumról volt szó! Magaddal vitatkozol.
Felmondani lehet, kilakoltatni nem!
A kérdező szerződése még fel sincs mondva (valószínűleg, mert még nem jártak le a törvényes határidők, de gondolom felmondással nem is bajlódott a bérbeadó), illetve ha van is felmondás, még nem szűnt meg a szerződés, mert annak is van törvényes határideje.
A szívességi lakáshasználat színlelt, mert lakbérfizetés történt, tehát a bérbeadásra vonatkozó jogszabályt kell alkalmazni. De a tulajdonos akkor is magánlaksértés bcs-t követett el, ha szívességi lakáshasználót zárt ki.
A #65 a FELMONDÁSI moratóriumra vonatkozó jogszabályt idézi! Nem a KILAKOLTATÁSI moratóriumra! Teljesen másról beszélsz!
A kilakoltatási moratórium albérletre is vonatkozik!
# 74: ezek szerint nem sikerült megérteni a rövid beidézett részt a rendeletből!
Magánlakás céljára igénybe vett ingatlan NEM TARTOZIK a turisztikai, stb. stb. - kiemelten kezelt - gazdasági ágazatokba!!!!
Banki árverezés, egyéb hasonló eljárás miatti kilakoltatásokról szól a rendelet!
A magánjogviszonyban bérbeadott lakásokról SZÓ NINCS!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!