Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ha feltételezhetően zaklat a...

Ha feltételezhetően zaklat a tulajdonos, de szerződés köt, akkor van valami jogorvoslati lehetőség rá, hogy kiszabaduljak a lakásból?

Figyelt kérdés

Egyetemista lány vagyok, 3 hónapja lakom itt. A tulaj egy nálam kb. 10 évvel idősebb srác (én 22), aki nagyon normálisnak tűnt, de az utóbbi időben kezdem kényelmetlenül érezni magam mellette (sajnos ketten vagyunk a lakásban).

Pl. legutóbbi fizetéskor szinte ragaszkodott, hogy ne adjak pénzt, majd adott héten legfeljebb kitakarítok helyette (én odaadtam). Többször áthívott filmezni, sajnos első alkalommal mentem is, mert van barátnője, nem gyanakodtam semmire. Most az elmúlt hetekben már elkezdett piszkálni passzív-agresszív módon beszólogatni a viselkedésemre, külsőmre is. Félek, hogy fokozódni fog ez a dolog, mert nem nagyon ért semmiből, pedig próbáltam kiemelni neki mindig, hogy nem keresek jelenleg senkit.

A szerződés pedig 10 hónapra köt... Ha elmegyek, ki kellene fizetnem a hátralévő 7 hónapot...


2020. ápr. 27. 21:27
 1/5 anonim ***** válasza:
81%
Jogi fórum .hu ird ki , reszletesen , milyen a szerződés miket lép a figura stb . Ott profik vannak .
2020. ápr. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
78%
Tesó, nagybácsi, idősebb férfi rokon nincs aki egy be tudna segíteni egy kicsit?
2020. ápr. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
- egy
2020. ápr. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
72%

Dehogy kell kifizetned a maradék 7 hónapot. Akkor kellene fizetned, ha nem találna a helyedre bérlőt, annak ellenére, hogy ő aktívan keresett. Ennek pedig nulla az esélye.


Meg kell neki mondani kerek perec, hogy hagyjon békén a pitsába. Hangfelvételt nyugodtan készíts, hátha még jól jön.

2020. ápr. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
csak a 2 honap kauciod bukod ha elmesz
2020. máj. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!