Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérletbe ha ki adsz egy...

Albérletbe ha ki adsz egy lakást, vagy egy házat, de a bérlő meg gondolja magát mondjuk 10 nap múlva és el áll a szerződéstől akkor mi tevő legyen a tulajdonos?

Figyelt kérdés
Albérletbe ha ki adsz egy lakást, vagy egy házat, de a bérlő meg gondolja magát mondjuk 10 nap múlva és el áll a szerződéstől akkor mi tevő legyen a tulajdonos? A bérlő fenyegetőzik hogy megvereti a tulajdonost és kéri vissza a kauciót és a bérleti díjat is. Ti mit csinálnátok?
2020. febr. 7. 22:04
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
84%
Ha szerződésbe vannak foglalva a feltételek hivatalosan akkor semmit nem tud csinálni a bérlő. Nálunk úgy van, hogy 2 évre írtuk a szerződést és ha azon belül költözünk akkor a kauciót nem kapjuk vissza, az első havi bérleti díj meg ugye se így se úgy nem jár vissza hiszen a lakásba már beköltözött. Ha nincs szerződés akkor jobb ha vissza adja a pénzt mert a tulaj ha feketén adja ki akkor megbüntethetik ha a bérlő felnyomja.
2020. febr. 7. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Tehát 10 napot ott lakott, ugye?

Nyilván a szerződés az irányadó. Ezért is fontos, hogy legyen szerződés, és hogy jogász vagy jogban járatos ember fogalmazza.

Én úgy szerződnék, hogy minden megkezdett hónapra fizetni kell az egész havi bérleti díjat és 30 napos felmondási idő van. Eszerint akkor kéthavi díj járna. Az azon felüli kauciót visszaadnám, mikor átvettem a kulcsokat és megnéztem a lakást.

A fenyegetődzés egy másik kategória... Egyrészt igyekeznék olyan bérlőt keresni, aki nem így rendezi a konfliktust, de persze én se látok bele az emberekbe. Másrészt egy ilyen fenyegetés után két másik emberrel mennék hozzá megvitatni a dolgokat, hogy legyen tanú, mikor feljelentem. Mert ha (jogásszal vagy a rendőrséggel konzultálva) lenne értelme, igenis följelentem. Micsoda dolog már, hogy megveretéssel fenyegetődzik!

2020. febr. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
36%
Hát én csak azt a 10 napot kérném el, nem a teljes kauciót. Bár lehet jogilag nem lenne köteles visszaadni a tulaj a pénzt a bérlő szerződésszegése miatt. De jobb a békesség, és inkább megelégednék ennyivel, és máskor jobban odafigyelnék arra, hogy kinek adnám ki a lakást.
2020. febr. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Igen van szerződés és csak 1 havi kauciót kért a tulaj mert szegények a bérlők és rendes akart lenni velük... Kár volt mondtam neki.

Nem lakott ott csak ki bérelte aztán mondta hogy mégsem tetszik neki és nem lakna ott. :D

Nem is értem amúgy az egészet. Ja és a legjobb, benzin pénzt is kér mert már 2 x ott volt a lakásnál.

2020. febr. 7. 22:27
 5/19 anonim ***** válasza:
96%

Aha, szegények, veréssel fenyegetődznek, és még benzinpénzt is kérnének.

Ismerősöd a saját kárán tanulta meg, hogy c....okkal soha nem üzletelünk!

2020. febr. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Az a szép hogy nem c...nyok amúgy. Nincs pénzük szerintem külön élni a szülőktől és be pánikolhattak, hogy miből is rendezik majd a többi hónapot.
2020. febr. 7. 22:34
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Neeem???

Eszerint már fehér bőrűek is átveszik ezt a stílust?

Na, legalább a népes rokonságtól nem kell tartani.


Szóval én próbálnék bizonyítékot (legalább tanúvállomást) produkálni a fenyegetődzéseikre és amint lenne értelme, mennék a rendőrségre.

2020. febr. 7. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Igen fehérek és fiatalok is ráadásul. Meg a tulaj a macskát is meg engedte hogy hozzák magukkal. Jó nyilván a lakás nem felújított, de éppen ezért jöhet állat is aki majd még jobban le lakja ha olyan virgonc és az sem jelentene problémát ebben a helyzetben.
2020. febr. 7. 22:48
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Amit a hármas válaszoló írt. Ilyen primitívvel nem vitáznék, gyorsan megszabadulnék tőle, utána meg gondosabban válogatnám a bérlőimet!
2020. febr. 7. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Értelek. Azt mondja vissza ad mindent hiszen be sem költöztek nem lakott ott a pár. Bukja a 10 napot inkább. Igen válogatni kell jobban szerintem is. Köszi az eddigi válaszokat mindenkinek.
2020. febr. 7. 23:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!