Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Bérlőm nem akarja visszaadni...

Bérlőm nem akarja visszaadni a kulcsot, ezért felelősségre vonható?

Figyelt kérdés

Február végén felmondta a határozatlan idejú szerződést, pár nap múlva kiköltözött. Két havi kauciója van nálam, két hónap a felmondási idő, most ennek a felét mégis vissza akarja kapni, mondván méltányossági alapon, hogy ő nem lakott itt a két hónap alatt. Mondtam, hogy nekem ehhez semmi közöm.

Most azzal zsarol, hogy a kulcsot nem adja vissza, pedig az új lakó, akit nagy szerencsével még tudtam most találni májusban költözne. Zárcsere, másoltatás nem jöhet szóba, mert egy drágább, speciális biztonsági zárról van szó. Egyetlen saját kulcsom pedig nem adnám oda.


2020. ápr. 16. 14:17
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Nem volt jogi hercehurca bérlőkkel, nem is akarom, hogy legyen.

7-es te miről beszélsz?

2020. ápr. 16. 16:49
 12/22 anonim ***** válasza:
88%
#11 akkor miért kérdezed, hogy felelősségre vonható-e? Gondolom jogi úton való felelősségrevonásra gondoltál. Vagy mire?
2020. ápr. 16. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
92%
Ott van nálad a depozit, abból Cserelj zárat es kesz 🤷🏻‍♀️
2020. ápr. 16. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

https://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__alberlet__10396306-ha..


Kedves kérdező!


Nyisd meg a bemásolt linket és rájössz miről beszélek.

Ha mégsem te vagy akkor bocsánatot kérek, de nehezen tartom valószínűnek hogy a gyk-n keressen bérlő és bérbeadó is ugyanazon problémára megoldást.

2020. ápr. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

#11

Jogi úton gondoltam, már magam sem tudom mit beszélek :). De ha van valami más mód, jogszabály, amir hivatkozhatnék neki, akkor hátha nem kéne eljutni idáig.

Ez jogszabályban le van valahol írva, hogy amíg nem adja vissza a kulcsot, addig nem tekinthető úgy, hogy nem költözött ki? Tehát a bérleti díjat is követelhetem rajta?

2020. ápr. 16. 18:39
 16/22 anonim ***** válasza:
Keressetek valami kompromisszumképes megoldást. Legjobb az ilyeneket egyedileg elintézni. Beszéljétek meg!
2020. ápr. 17. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

#15 Volt lakásátadás? Van róla jegyzőkönyv, vagy legalább tanúk?


A lakásátadás sarokpontja a kulcs átadása. Azáltal kerül valaki birtokba, hogy bejárása lesz a lakásba, illetve úgy kerül ki a birtokból, ha visszaadja a kulcsot.


Ha felszólítás ellenére sem adta vissza a kulcsot, azaz a lakást, akkor birtokban van, és a szerződés lejárta után is fizet a korábbi lakbérnek megfelelő lakáshasználati díjat.

2020. ápr. 17. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
De ez így van törvényben, vagy csak te gondolod így? Én nem vagyok benne biztos, hogy a kulcshoz lenne köthető a birtokátadás, mi van akkor pl. ha elveszíti? Vagy azt hazudja? Akkor sem fizettethető vele a végtelenségig a bérleti díj. 2 tanú volt egyébként.
2020. ápr. 17. 14:44
 19/22 anonim ***** válasza:

Ha a 2 tanú igazolja, hogy a bérlő nem volt hajlandó visszaadni a kulcsot, akkor a bérlő még birtokon belül van.


Ha azt állítja, hogy elveszítette a kulcsot, akkor fizeti a zárcserét.


Mindez nem releváns, ha úgysem akarsz vele pereskedni. Néhány tízezer forintért nem érdemes. Cserél(tes)d ki a zárat, és kész. Legközelebb írj átadás-átvételi jegyzőkönyvet, és addig ne vedd vissza a lakást, amíg nem kaptad vissza a kulcsot.

2020. ápr. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Csak egy zár van az ajtón? Mert ha van legalább még egy, akkor azt kell lecserélni, probléma meg is oldva. Vagy, ha megoldható, felrakatni egy plusz zárat, egy olcsót. Probléma megint csak megoldva.
2020. ápr. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!