Albérlet felmondás, hogyan?
Alapesetben ki kell fizesd a 60 napot és a kaució is bukik. Egy ilyen helyzetben én megpróbálnék beszélni a tulajdonossal és megalkudni vele, hogy csak a kauciót bukjuk és reménykednék, hogy konstruktívan áll a témához.
Attól függetlenül, hogy hogy áll a kérdéshez én azonnali jelleggel kiköltöznék és vis major (vagy vis maior ki hogy szereti) alapon megtagadnám a további fizetést. Aztán ha annyi pénzért bíróságra akar rohangálni akkor gyerünk.
Ha közjegyző előtt kötöttétek a szerződést, akkor azonnal behajthatóvál válik szóval ebben az esetben amit fent írtam nem érvényes.
folyt... ha közjegyző előtt kötöttétek akkor keresd meg egy ügyvéd ismerősöd, vagy az ismerősöd ismerősét és kérj tanácsot. Szerintem sanszos, hogy ebben az esetben jog szerint is érvényes a vis major esete.
Nem vagyok ügyvéd, de ha a helyedben lennék akkor ezt tenném.
A 60 napot hivatalosan ki kellene fizetni.
Ettől még a kauciót nem bukjátok.
Beszélj vele, hogy a kaucióból rendezitek 60 napos felmondási időt.
Ahogy előzőek is jól leírták lehetne a
Vis Maior esete, azaz nem teljesíthető a szerződés rajtatok kívül álló okból.
Bár az való igaz hogy csak a kollégiumokból kellett kiköltözni!
Viszont ha nincs suli (és melózni sem lehet) és van hol laknod minek fizess albérletet? Ez teljesen jogosnak látszik a részedről.
Meg kell próbálni megegyezni vele.
Itt jön be a képbe az hogy:
"Nem közjegyző előtt írtuk alá."
Ha nem akar egyezkedni.
Így ha kiköltözöl és semmit nem fizetsz tovább akkor legyen boldog a kaucióval.
Kiköltözöl és le van zárva a dolog.
Nincs lezárva, mert van egy élő szerződése.
Követelheti a lejártáig az elmaradt bérleti díjat plusz rezsit, plusz kamatokat.
Még kellene egyezni, persze írásban.
"Követelheti a lejártáig"
Feltételezhetően határozatlan idejű a szerződés (bár ezt a kérdező majd megírja nekünk hogy határozott vagy határozatlan idejű a szerződés), függetlenül attól hogy az első év meglétére a kaució elvesztését kikötötték!
(Amennyiben határozott idejű lenne //pl 1 év// valóban követelhetné a hátra lévő még le nem töltött hónapokat is.
Ez esetben viszont nem kötött volna ki 60 napos felmondási időt ezért gondolom hogy határozatlan idejű.)
Amit meg követelhet az az ha pl nem fizetett a bérlő és ennek hatására 8 napos felszólítást küld, majd még egy 8 naposat, és ha ekkor sem fizet akkor kiküldheti a felmondást a következő hónap utolsó napjára. Szóval ezzel meg is van a 60 nap kb. Egyoldalúan így mondhat fel a bérbe adó. És bíróság előtt is ezekkel a felszólításokkal tudja igazolni a bérleti díj meg nem fizetést, meg még esetleg azzal ha a banki utalások sora megszakadt, vagy ha kp -ban történt a fizetés akkor a füzettel amiben vezette a pénzek átvételét mindkettejük aláírásával havonta. (Ez utóbbi kötelező NAV rendelet alapján!)
Ha ebből a 3 -ból egyik sincsen meg akkor bíróság előtt bizonyítani nem fogja tudni a tartozást és bukja a pert.
Mert azt ugye neki kell igazolni hogy nem lett fizetve mivelhogy ő perel!
A rezsi az más kérdés, ha hagyja lejárni a csekkeket befizetetlenül akkor jó esélye van igazolni. De ugye fogyasztás meg nem történik abban a 2 hónapban. Kis értékűek lesznek a számlák. Szóval ennyiért meg nem éri meg. Igen ám csak akkor lehet hogy kikötik a közműveket mire oda jut hogy kifizetteti bírósági úton.
Úgyhogy ez így szerintem sakk matt. Jobban jár a tulajdonos ha megegyezik velük. Kaució marad nála. A bent lakott időszakot kifizetik rezsivel együtt. És ennyi. Ha akarnak írnak róla papírt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!