Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Nem akarja visszaadni a...

Nem akarja visszaadni a kauciót, tönkretegyek valamit a házban?

Figyelt kérdés

Tököm teli van azzal, hogy csak azért mert hosszabb ideje élek ott valahol, ami jelen esetben 3 év, mindig azt hiszik a tulajok, hogy az elején letett pénz az egyfajta ajándék, nem jár vissza mert régen volt, és nagyvonalúan majd elmegyek mellette. Ismerőseimmel is ezt csinálják, rohadt felháborító. Persze nem így egyenesen megmondva: kifogások jönnek, hogy állapot romlás meg 1mm vastag penész valamelyik kis sarokban, amit vizes ronggyal letöröltem és meg volt oldva a "kár". Nos az egy dolog, hogy a használat által van persze természetes állapotromlás, csakhogy ezt mindenki belekalkulálja a bérleti díjba. Tönkre viszont nem tettem semmit, sőt új porszívót is vásároltam, mert egy szocreál 20 éves fossal kellett volna beérnem. Most erre is tett utalást, hogy szerinte ott kéne hagynom a következő lakónak haha...

Most viccet félretéve, én jogilag nem fogom ezt követelni, mert nincs rá se időm se pénzem, de komolyan fontolóra veszem, hogy valamit megrongálok, amit csak később vesz észre, de az nagyon sokba fog kerülni neki (vízcső pl.).

Ki az aki erre azt mondja, hogy normális? Laza 240ezer ft-ról van szó egyébként.


2019. dec. 17. 14:26
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
78%

A közjegyzői munkadíj is végrehajtásra kerül a 240ezer mellé, plusz az összeg kamatai.

Igaz, meg kell előlegezni, mert a közjegyző nem dolgozik ingyen, de a végén visszajön.

2019. dec. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
74%

Én is mennék közjegyzőhöz fizetési meghagyásért. Azt gondolom, ez egy tiszta ügy, mivel az összeget a bérbeadó csak biztosítékként kapta, így a bérleti jogviszony végével már jogcím nélkül van nála. Tehát neki kell előadnia azt, milyen károk keletkeztek, amelyek miatt visszatartja (részletes dokumentáció előtte/utána állapotról, annak igazolása, hogy valamilyen változás a bérlő hibájából keletkezett, stb.). Ebbe úgyis beletörik a bicskája, és végül fizetnie kell, és mivel ezt valószínűleg ő is tudja, nem fogja perré alakítani az ügyet.


A fizetési meghagyás költségeit is behajtják rajta, így végül is neked plusz költséged nem lesz emiatt. Ráadásképp oktató jellege is van, mert hátha kevesebb ilyen nyomorék lesz, aki azt hiszi, hogy a kauciót kedve szerint visszatarthatja. Nem javaslom a szándékos károkozást, már csak azért sem, mert ezzel az ő szintjére süllyedsz le.

2019. dec. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
Javaslom, előbb keress meg egy ingatlanra szakosodott ügyvédet.
2019. dec. 20. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!