Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Nem akarja visszaadni a...

Nem akarja visszaadni a kauciót, tönkretegyek valamit a házban?

Figyelt kérdés

Tököm teli van azzal, hogy csak azért mert hosszabb ideje élek ott valahol, ami jelen esetben 3 év, mindig azt hiszik a tulajok, hogy az elején letett pénz az egyfajta ajándék, nem jár vissza mert régen volt, és nagyvonalúan majd elmegyek mellette. Ismerőseimmel is ezt csinálják, rohadt felháborító. Persze nem így egyenesen megmondva: kifogások jönnek, hogy állapot romlás meg 1mm vastag penész valamelyik kis sarokban, amit vizes ronggyal letöröltem és meg volt oldva a "kár". Nos az egy dolog, hogy a használat által van persze természetes állapotromlás, csakhogy ezt mindenki belekalkulálja a bérleti díjba. Tönkre viszont nem tettem semmit, sőt új porszívót is vásároltam, mert egy szocreál 20 éves fossal kellett volna beérnem. Most erre is tett utalást, hogy szerinte ott kéne hagynom a következő lakónak haha...

Most viccet félretéve, én jogilag nem fogom ezt követelni, mert nincs rá se időm se pénzem, de komolyan fontolóra veszem, hogy valamit megrongálok, amit csak később vesz észre, de az nagyon sokba fog kerülni neki (vízcső pl.).

Ki az aki erre azt mondja, hogy normális? Laza 240ezer ft-ról van szó egyébként.


2019. dec. 17. 14:26
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
76%

" Említsd meg neki a NAV-ot, fizetni fog, mint a katonatiszt!"


Sose értettem miért jönnek mindig a navval albérlet esetén. Az adózás a tulajdonos magánügye, csak rá és a nav-ra tartozik.

2019. dec. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
77%

Ne pert indíts, hanem a jegyzőhöz menj, fizetési meghagyást kérj. Lehet, rámegy egy-két órád, de mondjuk ha 3 órát foglalkozol is vele, 80 ezer Ft/óra nettó nem egy rossz órabér, ilyen munkát érdemes elvállalni.


[link]

2019. dec. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
11: mert jelenteni viszont tudom a NAV-nak, és ez nem is biztos, hogy rossz ötlet. Mármint megemlíteni neki a lehetőségét.
2019. dec. 17. 16:43
 14/23 A kérdező kommentje:
Köszi amúgy mindenkinek, elmegyek a közjegyzőhöz.
2019. dec. 17. 16:44
 15/23 anonim ***** válasza:
62%
Hacsak nem sürgős valamiért a költözés, én a helyedben nem költöznék ki addig, míg a vissza nem adott kaució tart.
2019. dec. 17. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
72%

Miért, a közjegyző mit csinál?

Azon kívül hogy ő is lenyúl nem kis pénzzel?

2019. dec. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
76%
Fizetési meghagyást kell indítani ellene közjegyzőnél. Ha nem mond ellent, jogerőre emelkedik és behajtják.
2019. dec. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
69%

8: Az a papír megfelel, ha van belőle példányod.

Elindíthatsz egy FMH-t, és szerencsés esetlen pár napon belül megkapod a pénzt.

2019. dec. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
38%
Különben akkor már valami mással zsarold, ne költözz ki vagy ne add vissza a kulcsot vagy elviszed a berendezéseket 240 értékben stb.
2019. dec. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 xswerdy ***** válasza:
68%
először felszólítanám simán ajánlott levélbe, megemlítve a jogi utat. Utána fizetési meghagyás a közjegyzőnél, nem nagy ügy, és a költségvonzata se jelentős. Perelni egyébként nem is lehet ilyen kis összegnél, az első lépés a fizetési meghagyás.
2019. dec. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!