Az ateisták miért keresik mindenben a logikát, amikor a világnézetük szerint még a saját életük is értelmetlen, spontán?
Időpont ma 14:10
Az ima biztos segít neki, hogy ne fájjon! Odin legyen veled!
Nem nagyon értem ezt a világnézetet, kérdező. Miért kéne megölnie az amibíciót annak, hogy egy nap minden megsemmisül? Mi közöm van nekem ehhez?
Olyan sokára lesz az unierzum megsemmisülése, hogy emberi időszámítással nézve már-már olyan, mintha végtelen idő álna előttünk.
Az motiválja az embereket a hitüktől függetlenül, hogy megismerjék a világot, amiben élnek, és hogy boldogok legyenek.
Annak, hogy egyszer megsemmisülünk nincs köze egyik vágyhoz sem.
Kit érdekel, hogy felrobban a nap mondjuk 5000 év múlva, ha nekem 1 hét múlva lesz a szülinapom, és alig várom már, hogy a családom és a barátaim velem ünnepelnek majd?
Kit érdekel, hogy nincs túlvilág, hanem csak megsemmisül a tudatunk halál után, ha most tanulhatok a kozmosz csodáiról?
Nem kell, hogy örökké tartson valami ahhoz, hogy értéke legyen. Sőt. A puszta tény, hogy egy nap mind eltűnünk ezerszer értékesebbé és érdekesebbé tesz minden embert, állatot, bolygót, csillagot és atomot.
#31
Az élet nehézségének, szépségének, örömteliségének fokát nehéz objektíven mérni. Szerintem három dolog befolyásolja ezt leginkább: a bizonytalanság, a szabadság, és az elégedettség. A bizonytalanság természeti katasztrófák, háborúk, járványok idején nő meg igazán, de az is igaz, hogy jelenleg a világ nagy része különlegesen békés időszakot él meg, rég nem voltak nagy háborúk.
Az emberiség szabadságjogai kétségtelenül növekedett a történelmi korok előre haladtával, de itt sem egyértelmű a helyzet, mert az átlag embernek inkább csak a szabadság illúziója növekedett. A napi kilátástalan robot pedig maradt. Az elégedettség az amivel gyanítom a civilizált ember egyre rosszabbul áll. Nem tudja megbecsülni, amije van. A fogyasztói társadalom a gazdaság állandó növekedési kényszere és a marketing uralkodása miatt soha nem érzi magát igazán elégedettnek, csak egy-egy pillanatra. Mert a rendszer nem engedi.
Maga a kérdés is szűk látókörű.
Pont hogy arra törekedünk, hogy értelmet adjunk a káosznak és bebizunyíthassuk, hogy mindennek meg van a maga oka. Logika nem zárja ki a káoszt, hisz minél összetettebb egy logikai rendszer annál inkább spontánnak tűnik. De mint mondtam ez visszafejthető és elég tudással vissza lehet fejteni és megmagyarázni. Persze ezt csak az anyagi világra gondoljuk a szellemi világ más tészta. De lényeg az, hogy a logikai katvaszban, ha van logikai lap akkor az információ struktúrákba rendeződik, mint ahogy tapasztalhatod a világban (fibonacci). Ha nem lenne logikai alap akkor minden homogén lenne.
legtobb #Valaszado Burokban, Buddha-dobozban elni aldasos csak nem Valodi
#Kerdezo Isten es a vallasok nem tudomanyellenesek
Bonyolult lenne Emberek (Mindenki) az Egyszerüségre törekednetek?
Miért?
A valláskritika kategória a vallás kritikájának lett kitalálva.
Itt elsősorban az a várható, ha az ateisták mondják el a véleményüket, VAGY olyan hívők, akik fel kívánják venni a kesztyűt, és saját nézeteiknek megfelelően kívánják megválaszolni a feltett kérdést. Ez szerintem nem baj, sőt éppenséggel (ha értelmes, logikusan gondolkodó, érvelni tudó és megfelelő háttértudással rendelkező az illető) hasznos, mert segít a helyes válasz megtalálásában, több oldalról is megvilágítva a kérdést.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!