Ha isten teremtette meg bűnös hajlammal az embert, akkor miért csak az emberé a felelősség?
Hogy kíváncsi, az egy dolog. De hogy egy ilyen gondolat uralja az elméjét, ehhez az kell hogy az illetőben már eleve meglegyen a hatalomvágy.
Ha nem így lenne, akkor automatikusan mindenkinek hataloméhessé kellene válnia, amint felmerül előtte bármilyen hatalmi gondolat. Mégsem így történik. Eluralkodni csak azon tud ez a gondolatmenet, akiben személyiségéből eredően megvan a vágy a hatalomra.
"A többi tökéletes angyal, miárt nem kezdett el úgy gondolkodni mint Ő?"
Csak szólok, hogy az angyalok HARMADA követte őt!
Olyan háború volt a mennyekben, hogy ihajla!
Jakab 1:14,15 mindenki úgy van próbára téve, hogy a saját kívánsága vonzza és csábítja. Mikor aztán a kívánság megfogant, bűnt szül, a bűn pedig, mikor teljességre jut, halált hoz világra.
- de jó ez. Buddha mondta: a szenvedés oka a vágyakban van चत्वारि आर्यसत्यानिből a 2.
"akiben személyiségéből eredően megvan a vágy"
- az a szocializáció alatt alakul ki, hogy milyen ember lesz. Az ember az emberré levést az embertől tanulja.
"az a szocializáció alatt alakul ki, hogy milyen ember lesz. Az ember az emberré levést az embertől tanulja"
Ezt elég merész dolog csak így kijelenteni. Pláne hogy számtalan ellenpélda van rá, amikor azonos háttérrel, azonos környezetben felnőtt emberek (pl testvérek) személyisége közt is ég és föld a különbség.
merész, igen. Ha a kisbaba nem látna maga körül embereket, éntudattal rendelkező lényeket- a függőleges testtartást sem venné fel és nem tudna beszélni, szavakat érteni, szavakkal gondolkodni - tehát nem a sajátos emberi mivoltunk nem alakulna ki / igaz, nem lenne hírnév-vagyon-rang után törtető sem:) Ha egy szabolcsi (egészségesen született) szegény kisbabát a japán császár udvarába vinnék, és ott nevelkedne -pont olyan jól beszélne értene japánul, mint Tennó. Röviden ennyit a merészségről
Potenciálisan lehetősége van bűnt elkövetni - ahogy T.Pullo mondta - nem hajlam. Van olyan része is, ahogy mondják a pszichiáterek: a bérgyilkos, a hentes, a szívsebész "pályaválasztása" mögött valami "közös " van. Azonban az 1. kártékony, bűnös, a 2. a társadalom számára hasznos a 3, pedig gyógyító-segítő tehát nagyon is "bűntelen" irányt vesz.
Na elmerészkedem aludni, jó éjszakát.
" Ha egy szabolcsi (egészségesen született) szegény kisbabát a japán császár udvarába vinnék, és ott nevelkedne -pont olyan jól beszélne értene japánul, mint Tennó"
Ez így van, csak épp ennek semmi köze a korábbi gondolatmenethez. A nyelv egy tanult dolog, a hajlam nem.
"Semmilyen érdemi magyarázat nem segít rajta."
Pont hogy de, érdemi magyarázat érdekelne. Az viszont senkin nem segít, ha olyan magyarázatokkal próbálkozol, amiket ilyen könnyű cáfolni.
Röviden, hátha így sikerül felfognod. Ha valakiben nincs hajlam valamire, az annyit tesz hogy nem fogja azt a valamit megtenni, akkor sem, ha lenne rá lehetősége.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!