Mi haszna a vallásoknak a világban?
Egy ideje foglalkoztat a kérdés, mit látnak/éreznek az emberek a vallásokban?
Szerintem vallások 98%-a egy brutális agymosás melynek következtében emberek milliói követnek el öngyilkosságot, vagy válnak pszichopata gyilkossá.
Például a Jehovák egész életüket egy eszmétől való rettegéssel töltik, abban reménykedve hogy haláluk után jön az új világ, meg aztán minden jó lesz. A katolikusok szintén félelemre építettek mindent, az iszlámról nem is beszélve.
Én személy szerint nem hiszek abban, hogy az univerzumot Isten teremtette, hiszen semmi bizonyiték nincs rá a tudománnyal szemben, egyszerüen csak valaki kitalálta mert épp nem volt rá más magyarázata, Isten teremtette oszt kész.
Amit talán előnynek látok ha nagyon mélyre próbálok nézni:
- Van valaki aki mindig minden helyzetben veled van, beszélhetsz hozzá, könyöröghetsz neki.
(Ez a valaki ugyan nem létezik, de ha hiszel benne kitartást adhat)
- A haláltól való félelem csökkentése
(Miután meghalok a lelkem életben marad, csak elhagyom a testem..) Lehet hinni benne ha ettől jobb, de én úgy gondolom a Földön csak egy élőlény vagyunk akár egy növény vagy bármely állatfaj. Miután meghalunk lebomlunk oszt kész, nincs vándorló lélek.
Régen (ókor, középkor) főleg kultúrális, valamint társadalmi szerepe volt. Utóbbiban a morálok betartása végett volt szerepe.
Ma már nem sok. Leginkább személyes haszna van, az pedig egyénileg más és más.
"Sose értettem ezt a tudomány-vallás ellentétet. Semmi közük egymáshoz, teljesen más területekkel foglalkoznak"
Az ilyen ellentétek általában a fanatikus fundamentelista hívőkkel, illetve a harcos vallásellenes ateistákkal kezdődnek, amikor felmerül egy már tudományosan ismert jelenség, és ugyanennek a jelenségnek egy vallásos magyarázata.
Példaképp ott a szivárvány, amiről ma már tudjuk, hogy a fénytörésből adódó egyszerű illúzió. Otthon egy permetfejes kerti slaggal is egyszerűen reprodukálható. A Biblia szerint viszont Isten egy szivárvánnyal pecsételte meg Noénak tett ígéretét. Ha pedig valaki ezt úgy értelmezi, hogy Isten csak akkor teremtette meg a szivárványt, akkor máris ott az ellentét, hiszen akkor a jelenség magyarázata nem lehetne egy teljesen mindennapos körülmény, ami Noé előtt is kellett hogy működjön. Hisz fénytörés nélkül látás se lett volna. És máris kész a baj, hiszen a fanatikus hívők máris belekötnek a tudományba, hogy védjék a vallásuk egyedi értelmezését, a fanatikus ateisták pedig máris bőszen idiótázzák a híveket, hiszen már a középiskolás fizika is cáfolja azt amiben hisznek.
Az pedig hiába tény hogy az ilyen hozzáállású emberek csak egy hangos kisebbséget takarnak mindkét oldalon, azért elég hangosak ahhoz, hogy átlagemberünk könnyen essen általánosításba...
"egész életüket egy eszmétől való rettegéssel töltik,"
Eszme? Ez nem eszme, hanem Isten által megígért jövő. S ezért ugyan miért kellene rettegni? Ha nem lennék méltó rá sem kell rettegnem, mert szabad vagyok az olyan beteges félelmet keltő tanításoktól, amik a pokol tüzében örökké szenvedő "lelkeről" szól.
Miközben Isten az élet ellentétjét, a halált adta büntetésül a Földi teremtményeinek. Vagy is megszűnik létezni.
Ádám sem élt előtte sehol, és utána sem, mert a halál, vagy is az élet ellentétje a fizetsége a bűnösnek.
S miért kellene rettegnem? Itt békében élek a testvéreimmel, boldog vagyok, nem szenvedek hiányt semmi olyanban, ami az élethez szükséges.
Isten erkölcsi értékeivel összhangban élni, nem vált ki rettegést. Ezt csak olyanok gondolják, és terjesztik, akiknek boldogtalanságot eredményezne az életük az agyukban, ha nem élhetik ki a féktelenségüket.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!