Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten milyen alapon várja el...

Isten milyen alapon várja el a hitet, ha egy olyan világot teremtett, amiben semmi nem utal arra, hogy bármi is teremtett lenne?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 18. 11:21
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
21%

"önszervező"


Mivel a molekuláknak, és a sejteknek nincs gondolkodásra lehetőségük, mert nincs értelmi képességük, vagy agyuk, honnan tudják, hogy melyiknek hol kell beszerveződniük.


Mert azt Te sem gondolhatod komolyan, hogy véletlenül úgy szerveződtek. És miért halunk meg? Miért pusztul el az ember, hiszen ha a véletlen folytán létre jött az élet? miért van elmúlás, halál, milyen "terv" alapján?

Talán a sejtek nem szeretik az összhangú önszerveződésükben a létezést? ezért felhagynak a működésükkel?

2018. ápr. 18. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
43%

A kedvencem az, mikor az ateisták a tudományra és a fizika törvényeire hivatkozva jelentik ki, hogy Isten nem létezik. Abba már nem gondolnak bele, hogy ezek a szabályok valahogy létrejöttek, és ha megfelelően beleássuk magunkat a fizikai, biológia, kémia tudományába, egyre inkább arra jut rengeteg tudós is, hogy nem lehet puszta véletlen eredménye egy ennyire összetett rendszer. Nagyon sok törvényszerűség, tétel és bizonyítás korlátozódik a bolygón vagy annak bizonyos részein levő viszonyokra, amiket valami megalkotott nálunk, ahogy más bolygókon is valahogy máshogy, amiket a jelenlegi eszközeinkkel nem tudunk tételszerűen felfedezni, csak feltevésekre, számokra és az általunk ismert tételekre hivatkozva elméleti szinten sejthetjük. Meg tudjuk indokolni a feltételeket, amik közrejátszottak benne, le tudjuk vezetni számokkal a miérteket, de nem tudunk a semmiből valamit létrehozni. Miért anyagból épül fel a világ általunk ismert része és miért nem antianyagból? Van-e olyan része a világegyetemnek, ami az antianyagra épül?

A világ minden egyes apró részlete egy rendszerbe illik, mi is, mint emberek, a bolygó is, amin élünk, a Tejútrendszer, amiben a naprendszerünk létrejött, a szuperhalmaz, amiben galaxisok milliói tartanak valahova... semmi nem véletlen. A természetben minden az e szám felé tart, bináris gépek helyett az ideális egy e alapú számítógép lenne, aminek teljesítménye a kvantumszámítógépekét nagyságrendekkel meghaladná, és amiket mi összetett differenciálegyenletekkel tudunk leírni, bonyolult trigonometriai függvényekkel tudjuk megfejteni, ez csak az általunk ismert nyelvre való leképezése egy olyan számtalan függőséggel rendelkező rendszerben, aminek csak egy részét tudtuk erre a nyelvre lefordítani - a mi rendszerünk hiányos; a teremtett rendszer teljes. Az, hogy ismerjük a módszereket, elméleteket, egyenleteket, amivel leírunk egyes alrendszereket, mindössze annyit jelent, hogy a teremtett világ egy részének jelenlegi felépítését le tudjuk képezni a saját értelmi szintünkre. A függvényeket, egyenleteket, tételeket mindössze megfejtettük, de nem mi hoztuk létre.

2018. ápr. 18. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 A kérdező kommentje:

"Mivel a molekuláknak, és a sejteknek nincs gondolkodásra lehetőségük, mert nincs értelmi képességük, vagy agyuk, honnan tudják, hogy melyiknek hol kell beszerveződniük. "

Természetesen nem tudják. Csupán működnek a megfelelő kémiai kölcsönhatások alapján. Nem olyan ördöngösség.


"És miért halunk meg? Miért pusztul el az ember, hiszen ha a véletlen folytán létre jött az élet? "

Nyilván pont azért, mert nem tervezett minket senki, teli vagyunk hibákkal, amelyek felhalmozódása által egyre gyorsabb ütemben pusztulnak a sejtek, öregszik el a szervezet.

Mellesleg egy véges erőforrásokkal rendelkező világban nem is lenne fenntartható állapot a halhatatlanság.

2018. ápr. 18. 17:30
 24/38 anonim ***** válasza:
15%

"véges erőforrás?


Isten kifogyhatatlan erőforrás.


De vissza térve a magyarázatodra.

Az emberi agy sokkal többre lenne képes a befogadás terén is, mint amennyi élet évet élünk.

A sejtek pedig nem azért állnak le mert nem tervezettek.

Hiszen maga a működése is tervezettségre utal.


A tudomány állása alapján, sokan arra a nézetre jutottak, hogy nem érthető, hogy egy idő után miért nem újulnak meg, mikor azok reprodukálni tudják magukat.

Mert ez alapján nem halnának el sem a sejtek és így az ember sem.

2018. ápr. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 A kérdező kommentje:

"Isten kifogyhatatlan erőforrás"

Hacsak nem teremt folyamatosan, ez semmit nem jelent a világ szempontjából


"A sejtek pedig nem azért állnak le mert nem tervezettek"

Ez alapján akkor a tervező lehetett nagyon béna...


"A tudomány állása alapján, sokan arra a nézetre jutottak, hogy nem érthető, hogy egy idő után miért nem újulnak meg, mikor azok reprodukálni tudják magukat"

Gondolom nem hozzáértők voltak, akik ilyesmit állítottak.

Csak mert tudományosan tökéletesen érthető a dolog, már csak a polimeráz enzimek működési elve és a telomeráz szakaszok rövidülése alapján is.

2018. ápr. 18. 22:21
 26/38 anonim ***** válasza:
38%

Kérdező. Azt elárulod, miért pontoztad ilyen brutálisan, otrombán tahó-mód a válaszokat? ez minden örömöd, avagy nem hallottál még olyanról, hogy illik emberek közt megköszönni a válaszokat -még akkor is, ha nem értesz vele egyet?

A #22-es kimagaslóan értelmes válaszát majd én megköszönöm helyetted - és te meg legalább ennyit tanulj az egészből, a többit úgysem fogtad fel, maradsz tudatlanul és betokozódottan a saját kisstílű elméletedben.

2018. ápr. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 A kérdező kommentje:

"Kérdező. Azt elárulod, miért pontoztad ilyen brutálisan, otrombán tahó-mód a válaszokat? "

Kedves válaszoló! Azt elárulod, honnan veszed hogy én bármit is pontoztam volna?


A 22. válasz valahogy ki is maradt, ezért bocsi.

Egy kérdésem lenne oda így hirtelen:

"Abba már nem gondolnak bele, hogy ezek a szabályok valahogy létrejöttek"

Honnam veszed hogy ezeket a szabályokat valaha is létre kellett hozni?

Ha csak így kijelentesz valamit axiómaként, miközben nincs alapja a kijelentésednek, természetesen az egész erre épülő gondolatmeneted téves lesz.


Vissza hozzád, kicsit sem kedves 26-os!

"maradsz tudatlanul és betokozódottan a saját kisstílű elméletedben"

Milyen elméletre gondolsz, illetve minek változtatnék ezen az elméleten, ha egyszer nem létezik más alternatíva, aminek minimális realitása is lenne?

Itt van a lehetőség neked is, hogy felmutass valami értékelhetőt, ahelyett hogy játszod az eszed és kötekszel. Nos?

2018. ápr. 18. 23:03
 28/38 anonim ***** válasza:
34%
Olyan kérdésre keresel bizonyítékot és választ kint, amire csak bent találsz. Objektíven nem bizonyíthatod. Nem lehetséges.
2018. ápr. 18. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
39%
Kérdező, megcáfolnád az általad "axiómaként kijelentett" állításaim számokkal és bizonyításokkal egy egyszerű, minden érvet nélkülöző tagadás helyett? Vagy akár egy egyszerű példával, hogyan, milyen véletlenszerűségekkel és mennyi eséllyel formálódik a káosz önmagától (hangsúlyoznám: önmagától!) stabil, kiszámítható rendszerré?
2018. ápr. 19. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 A kérdező kommentje:

#29

Ha állítasz, tiéd a bizonyítás terhe.

Ha azt állítod, bárki is létre kellett hozza a világunk törvényeit, ezt elég szilárdan meg kéne alapoznod, hiszen komoly horderejű kijelentés.

A "mert én azt mondtam" típusú alátámasztás igencsak megkérdőjelezi a hited alapjait. Márpedig egyelőre semmi több nem áll a kijelentésed mellett.

2018. ápr. 19. 00:11
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!