Akik szerint az ateizmus egy vallás azok szerint a bélyegek nem gyűjtése is egy hobbi?
"Akik szerint az ateizmus egy vallás azok szerint a bélyegek nem gyűjtése is egy hobbi?"
Igen, persze, semmi baj.
Tessék, egy ateista vallás:
De: a hit és a vallás 2 külön dolog! Nem véletlenül van ez a 2 különböző szó!
Egy hitem belül több vallás is van.
"Aki ateista, az azt vallja, hogy nem hisz Istenben."
Vagy egyáltalán nem foglalkozik a témával. És ha konkrétan senki nem szegezi neki a kérdést, hogy hisz-e Istenben, akkor soha nem vallja azt, hogy nem hisz. De még ha életében párszor felel is erre a kérdésre, és azt vallja, hogy nem hisz, akkor is túlzás azt mondani, hogy ez a vallása. Azt viszont lehet mondani, hogy ez a hite. De a vallás a hiten kívül kultuszt és közösséget is feltételez, ez az ateizmusra pedig nagyrészt nem jellemző.
Nagyon próbálom megérteni az ateista nézetet, az egyáltalán nem zavar, hogy nem hisznek Istenben. Nekem az a furcsa, amikor elkezdik tagadni azt ami szerintük nincs. Még furcsább amikor bizonyítani akarják, hogy nincs. Tudom ez nem minden ateistára igaz, vannak akik szerint egyszerűen csak nincs és kész, de akkor ezt miért kell elnevezni valaminek?
Ez mondjuk pont ellentétesen működik mint mondjuk ha valaki vegetáriánus. Ő ezzel jelzi, hogy nem eszik húst. Meghívják valahova, jelzi, hogy ő ezt nem. De aki nem vegetáriánus, az nem fog szólni, hogy úgy készülj, hogy még a húst is megeszem. Vagy akármi másról legyen szó amit mondjuk nem is ehetne, be lehet ikszelni, hogy igen én gluténra, laktózra, akármire érzékeny vagyok, de olyan nincs, hogy bejelölheted, hogy mindenevő vagyok, mert egyértelmű, hogy ha nincs olyan amit ne ennél meg, akkor mindenevő vagy, még ha nem is eszel meg mindent. És azon sem kezdünk el ilyenkor aggódni, hogy jaj csak nehogy ragadozónak vagy kannibálnak gondoljanak, csak mert nem vagyok vegetáriánus.
Ugyan ez van a hittel is. Vannak a hívők, és a nem hívők. (Istenre értendő.) A hívők között van vallásos és nem vallásos. A hívők közül, aki nem vallásos, ezen belül nem nevezi el magát semminek, mert az tök értelmetlen lenne. A nem hívők viszont elnevezték magukat, hogy jelezhessék, ők Istenben nem hisznek. Ha jól értem. De minek? Vagy ezzel azt akarják mondani, hogy lehet hogy hisznek néhány más dologba, de Istenben tutira nem? Annyira fontos nekik ez, hogy bár meglehet néhányuk nem hisz a multiverzumokban, a boszorkányságban, vagy a lúgosításban sem, de Istenben még ezeknél is jobban nem hisznek? Vagy hogy?
Nem éppen az érdekelt hogyan alakult ki, inkább az, hogy akik abban az értelmezésben használják magukra, hogy ők nem hívők, azok miért teszik ezt.
Amit küldtél, számomra abból is az derült ki, hogy először Isten tagadását jelentette, vagy Isten elutasítását, később pedig a vallások ellenzői használták magukra.
Ha csak a szót nézed, az is a theos-ból jött, ami elé került a fosztóképző. Vagyis valami ellen hozták létre a szót, és nem arra, hogy nincs. Tagadni is csak azt lehet, ami már előtte ki lett jelentve. Függetlenül attól, hogy melyik állításnak van igaza.
Ha az ateizmus olyan emberek csoportja, akik ellenzik a vallásokat, akkor nem egy vallás. Ha az ateisták azok az emberek, akik szerint nincs Isten, akkor azok csak simán nem hívő embereknek neveznék magukat.
Kérdés: Te hívő vagy? Válasz: Nem.
Kérdés: Te hívő vagy? Válasz: Nem, én ateista vagyok.
Van különbség szerintem.
Tehát ha az ateisták, azt mondják, ők nem hisznek Istenben, akkor az ateizmus az Isten nemlétezésében egyet értő emberek csoportját jelenti, és ilyen értelemben nem igazán különbözik egy vallási formától.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!