Miért nem tudják az emberek, hogy ha meghalnak nincs tovább? Nem lesz semmien mennyország pokol semmi, csak az örök sötétség?
Kösz, Dongaben, leveled NEM várjuk. Maradj csak itt szépen szenvedni a gyakorin:D. És gondold át: azt tapasztaljuk,hogy van halál. Azt az egyet nem tapasztaljuk: mit jelent az ÉN halála? Mindig MÁS hal meg. A különbségről nincs tapasztalatunk.
Vannak leírások: mit jelent például annak a halála, aki úgy tudta kimondani ÉN VAGYOK - hogy még a legközelebbi tanítványai is hátraestek az erejétől. Ő ugyanis valóban azt mondta: én. Meg azt is : Én és az Atya EGY vagyunk. (meg azt is "kövessetek engem" - hogy ti is ki tudjátok ezt mondani)
Amikor szólítanak a hivatalban: Ki a 23-as? és azt mondom: én vagyok - az nem az az én, az ÉN.
"Megkérdezhetem, hogy ki vagy mi programozta fel ebben a számítógépben az intelligenciát?"
A magzat kifejlődésekor a DNS alakít ki egy alapvető, nagyrészt reflexen működő intelligenciát, ami aztán tanulás és születés utáni agyfejlődés során továbbfejlődik.
Senkinek sem kellett ezt felprogramozni, mert magától alakult ki.
Az első állatok, a szivacsok semmilyen idegrendszerrel rendelkeznek kb. mint a növények, olyan szinten tudnak reagálni a környezetükre.
A csalánozók pl. medúzák már rendelkeztek egy egyszerű, hálózatos idegrendszerrel, ami alapvető dolgokat képes ellátni pl. a ritmikus mozgást ami az úszáshoz kell, és az ellenkező irányba úszást, ha valami az állathoz ér. Először idegrendszer nélküli ősmedúzák voltak, afféle "lebegő szivacsok", és mivel minden szaporodáskor a DNS mutálódik valamennyire, egy csomó féle torz élőlény jött létre. Ezekből valamelyik nem tudott továbbélni és szaporodni (pl. előnytelen mutációja miatt nem tudott táplálkozni) másoknál viszont megjelentek ezek a primitív idegsejtek, az is lehet, hogy először más funkciót láttak el, mint az ingerületek közlését, de aztán a környezetre való gyors reagálás olyan hasznosnak bizonyult, hogy fennmaradt ez a mutáció.
Aztán lettek az első kétoldali szimmetriájú állatok pl. a laposférgek. Nálunk már egy összevissza ideghálózat helyett szervezett, létraszerű az idegrendszer felépítése, a fejükben pedig megnagyobbodott agydúc van. A fej van ugyanis az élőlény elején, ott vannak a látásra a szemek, ott táplálkozik, tehát oda kellett több számítási kapacitás, azok a laposférgek értek el nagyobb sikereket, amiknél egy fejközpontú, agydúcokból szervezett idegrendszert alakítottak ki a mutációk.
Ezek után jöttek a halak, kétéltűk stb. amiknél egyre nagyobb és jobban szervezett lett ez az agyközpontú idegrendszer. A nagyobb és bonyolultabb felépítésű agy nagyobb számítási kapacitást és nagyobb tárhelyet biztosított az információnak ezáltal egyre fejlettebb intelligenciára tettek szert.
A legtöbb hal pl. el van "mint hal a vízben" nem véletlenül alakult ki ez a mondás, a béka már képes lesből támadni, és így tovább.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!