Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova tanúi, ti miért nem...

Jehova tanúi, ti miért nem ünneplitek a születésnapokat? És miért zavar titeket ha más ünnepli?

Figyelt kérdés
2010. máj. 19. 17:05
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
64%

Valójában szinte mindenben a zsidó vallást követik és a zsidóknak tilos a születésnapok, karácsony stb ünneplése.

Az meg hogy mindig másokkal foglalkoznak és azzal mit csinálnak mások, az alapító "elmebetegségéből" fakad. Szerencsétlen kölyök egy senki volt, aki valaki akart lenni. És ezért gyülőlettel tekintett mindenkire, akik miatt ő csak egy senki volt. (zsidókra, keresztényekre, saját alapítótársaira, családjára) Sajnálatos dolog, de valahol érthető, hogy megnyomorodott a lelke és erre futotta.

2010. máj. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
Sziasztok, érdeklődve olvastam a válaszokat. Arra esetleg tudna-e nekem felelni valaki, hogy a kolléganőm, aki jehova tanúja, miért nem vett részt sosem a kismamák búcsúünnepségén a vallására hivatkozva? És mikor nyugdíjba ment, nem engedte, hog búcsúztassuk sütivel meg üdítővel.
2010. máj. 21. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
64%
Mert számukra az Őrtornyon kívül minden más a sátáné. Érted, ugye?
2010. máj. 22. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:

Milyen kedves dolgokba ültetik bele már Sátánt is!

HAHAHA!Ugyan már!

A gyermekem boldogsága nekem mindennél fontosabb,és nem érdekel hogy pörög ettől a fején bármelyik ember,vagy istenség!

2010. máj. 27. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszát. Különösen május 21. 6:19-esnek.

Nálunk is vannak JT-i a családban és már többször hallottam azt, amit az egyik itteni JT írt, hogy egész évben lehet ajándékozni, nem kell ahhoz szülinap vagy karácsony.

Ez teljesen igaz és szerintem a nem JT-i is ajándékoznak ezeken a napokon kívül is. Viszont én már legalább 2-3 éve semmit ajándékot nem kaptam a JT rokonoktól (ne értsetek félre, nem hiányzik) szóval ez az elmélet kicsit borul. Én mindig ajándékozok nekik ugyanúgy, mint a többi családtagnak, ők meg gondolom nem ajándékozhatnak szülinapon, karácsonykor, az év többi napján meg valahogy elfelejtik. Nem rosszindulatból, nagyon nagylelkűek, csak gondolom nem tűnt fel nekik, hogy egy-egy ember mindig kimarad náluk. Én már elég régóta :)

2010. máj. 28. 17:38
 16/32 anonim ***** válasza:
0%

En valaszt tudok adni arra, hogy miert nem unneplik karacsony: Mert a bibliaban sehol sincs feljegyezve, hogy telen December 24-en szuletett Jezus. Azt irja a biblia, hogy a pasztorok kint aludtak a juhakkal, ezt viszont telen nem lehet megcsinalni.

Es ok azert nem ennepelnek semmijen unnepet, mert regi pogany szokasokbol erednek. Ja es Jezus azt mondta, hogy az en tenitvanyaim nem resze a vilagnak, mint ahogy en sema

Es azt irja a biblia, hogy gyuloletesek lesznek minden nemzet elott az en nevemert, hat ertitek ezert utalja az egesz vilag egyedul Jehova Tanuit.

Kerlek szepen ebredjetek fel, hisz ennek a beteg vilagnak nemsokara vege lesz. H

Amit tudtam megosztottam, remelem megertettetek:)

2010. máj. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
0%

En valaszt tudok adni arra, hogy miert nem unneplik karacsony: Mert a bibliaban sehol sincs feljegyezve, hogy telen December 24-en szuletett Jezus. Azt irja a biblia, hogy a pasztorok kint aludtak a juhakkal, ezt viszont telen nem lehet megcsinalni.

Es ok azert nem ennepelnek semmijen unnepet, mert regi pogany szokasokbol erednek. Ja es Jezus azt mondta, hogy az en tenitvanyaim nem resze a vilagnak, mint ahogy en sem.

Es azt irja a biblia, hogy gyuloletesek lesztek minden nemzet elott az en nevemert, hat ertitek ezert utalja az egesz vilag egyedul Jehova Tanuit.

Kerlek szepen ebredjetek fel, hisz ennek a beteg vilagnak nemsokara vege lesz. Ha ti tehetnek biztosan megszuntetnetek ezt a sok szenvedest, hat akkor Jehova akinek van hatalma hozza biztos lehettek benne, hogy meg fogja szuntetni ezt a sok szenvedest, ami oly kozel van mar.

Es normalis vagyok nem egy idiotta, aki szorakozik masokkal.

Amit tudtam megosztottam, remelem megertettetek:)

2010. máj. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
0%
Az elsot veletlenul kuldtem el.
2010. máj. 28. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:
Nem utálják többen JT-it, mint bármelyik más vallást. Ők ebben az érzésben tetszelegnek.
2010. máj. 28. 21:03
 20/32 anonim ***** válasza:
0%
Egy katolikust vagy egy reformatust, akkor miert nem utalnak? Es a JT-kel szornyen bannak. Ezt en jol latom sajnos:(
2010. máj. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!