Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ateista tudósokról miért...

Ateista tudósokról miért hallunk olyan keveset mostanában?

Figyelt kérdés
2007. jan. 16. 21:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%
Az európát kb. 1500 évig diktaturában tartó katolikus terror, nehezen engedte meg, hogy a tudósok nyiltan ateistának vallják magukat, hiszen ezzel életület, vagy karrirjüket kockáztatták. Sok a dezinformáció az adott témában és még napjainkban sem vállalható fel sok esetben nyiltan az ateista gondolkozás. Pedig az atista világnézet sokkal régebbi a kereszténységnél és a katolicizmusnál is. Az ateizmus legalább 2500 éves eszme.
2007. jan. 16. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
98%
Nem az ateista tudósokról hallunk keveset, hanem az ateista mivoltukról. Az ateisták nem szeretik annyira híresztelni az ateizmusukat, mint a keresztények a kereszténységüket.
2007. jún. 29. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
23%
Mert rádöbbennek az igazságra, ami kijózanítóan hat rájuk. (Tóth Tibor: Tudomány, Hit, Világmagyarázat. Ajánlom, ha érdekel a téma).
2008. febr. 2. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
83%

Mert az inkvizíció idejében mindenkit megégettek, aki olyan felfedezést tett, ami nincs benne a Bibliában...

Aztán mindenkinek be kellett hódolnia, vagy különben "Isten nevében" mágján vagy kínzókamrában végezte.

Aztán: ma meg már csak divatból keresztények, ugyanis egy tudós nem támaszthatná alá a Bibliában írtakkal a világ dolgait... De némelyik megteszi... ez van...

2008. márc. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
12%

Nos, nem tudom melyik, és mikor élt matematikus, de belátta elméleti síkon Isten létezését.

Valóban vannak, akik divatból keresztények, de szerintem egy tudós ilyen hülyeségekkel nem foglalkozik, vagy hisz benne vagy nem. Talán azért is hallunk kevesebbet, mert eleve kevesebbet halunk a tudományról, sajnos.

2009. febr. 1. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Xmes ***** válasza:
88%
A legtöbb nagy tudós akiről ebben az országban hallani lehet, az amerikai. Az USA meg köztudottan vallássilag fanatikus államközösség. Ahogyan ha egy politikus elismeri, hogy ateista, azzal elvágja a karrierjét, ugyanúgy a tudósoknál is így van. Egy 2005-ben végzett felmérés szerint az amerikai, és amerikában dolgozó, de nem amerikai vallásos tudósok 90%-a valójában ateista, csak a pozíciójuk, és egyáltalán a munkájuk megtartása érdekében kénytelenek magukat vallásosnak mondani. Sajnos ilyen világban élünk. Az emberek nem szeretik azt, aki nem olyan hülye, mint ők, és nem hisznek a mesékben, hanem inkább elfogadják a valóságot.
2009. febr. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
15%

Mivel, hogy az ember még tudományosan belezavarodik a világkeletktemezés történetbe. Most tök mindegy, hogy most gázokból lett a világ vagy a Kalevala BIblia stb. szerint.

De valaki aki az értelmünkön feljeb áll, aki olyat tenne mit ép ész föl nem foghat, neki ezt elkellett indítania


A semmiből nem mlehet semmi.


Ez valásilag és tudományosan is bizonyítva van.

Valamit nem lehet megérteni, ezért vannak a vallások.

Üdv.

2009. máj. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
90%

Ja itt van például ez a Richard Dawkins is.

Közismerten bigott katolikus. :)


Inkább arról van szó, hogy nem beszélnek a tudósok a természetfeletti hiedelmeikről, avagy ezek hiányáról, lévén ezen kérdések nem tesztelhetők, tudományos vizsgálódás tárgyát nem képezik.

Főleg Magyarországon tabutéma ez, talán a rendszerváltás eredményeként, de ha tőlünk nyugatabbra nézel, akkor azért az mondom ott igenis gyakori, hogy tudósok határozott véleményt nyilvánítanak filozófiai kérdésekben.

2009. aug. 30. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
6%
Mert az ateizmus divatja, kezdte idejét múlni!
2010. máj. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
97%

"Mivel, hogy az ember még tudományosan belezavarodik a világkeletktemezés történetbe. Most tök mindegy, hogy most gázokból lett a világ vagy a Kalevala BIblia stb. szerint.

De valaki aki az értelmünkön feljeb áll, aki olyat tenne mit ép ész föl nem foghat, neki ezt elkellett indítania "



Nem tudjuk, hogyan keletkezett a világegyetem, meg mi volt előtte. Valószínűleg semmi. Mi az a semmi. A semmi is valahogy keletkezett. És azelőtt mi volt?. Igen ezt nem lehet emberi ésszel felfogni. Na és Isten? Ő hogy lett? És előtte mi volt? Dettó, ugyanaz. Szóval ez nem jó indok.

2010. nov. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!